Drużyna Wałbrzyskiego Klubu Curlingowego Team Stych obroniła tytuł mistrza Polski. Zespół Konrada Stycha triumfował w Mistrzostwach Polski w curlingu 2026, które odbyły się w dniach 4–8 marca w Łodzi.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W turnieju finałowym rywalizowało osiem drużyn z całej Polski. Po fazie zasadniczej wałbrzyszanie musieli rozpocząć decydujący dzień od półfinału, w którym pokonali KS Warszowice Cesarz 8:2. W wielkim finale ponownie zmierzyli się z zespołem PKC Jasiecki z Poznania. O losach tytułu zdecydował dodatkowy end, w którym lepsi okazali się zawodnicy WKC Stych.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
Dzięki zwycięstwu drużyna z Wałbrzycha ponownie sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski. Już wkrótce zespół będzie reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata w curlingu w Ogden City w USA.
Reprezentację tworzą: Konrad Stych, Krzysztof Domin, Marcin Ciemiński, Bartosz Łobaza i Maksym Grzelka. Drużynę prowadzi czeski trener Jakub Bares.


