Wałbrzyscy policjanci podsumowali długi weekend. Mniej wypadków i mandatów, ciągłe łamanie zakazów w Zagórzu Śląskim

8 maja 2024 09:55. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


16 kolizji, 118 mandatów i 14 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to bilans długiego majowego weekendu w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim.

118 mandatów może robić wrażenie, lecz w porównaniu do kilkudziesięciu tysięcy aut i turystów, którzy przyjechali do Zamku Książ na Festiwal Kwiatów, to naprawdę bardzo znikoma liczba. Policjanci wyjaśniają, że większość mandatów dotyczyła przekraczania prędkości w mieście oraz nieprawidłowego parkowania. Ten problem dotyczył głównie Zagórza Śląskiego i okolic rozlewającego się tam Jeziora Bystrzyckiego.

Mimo naszych ciągłych apeli i kontroli w Zagórzu Śląskim, gdzie w tych okresach letnich liczba turystów jest bardzo duża, kierowcy nie stosują się do znaków i parkują w miejscach niedozwolonych, mimo mandatów. Mimo naszych działań, ciągłe interwencje w tym rejonie są nieuniknione – mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

REKLAMA

Tragicznym incydentem w długi weekend był śmiertelny wypadek, do jakiego doszło w nocy z soboty na niedzielę w Chwaliszowie koło Wałbrzycha. Wypadek wydarzył się tuż po północy, daleko poza drogą publiczną.

39-letni kierujący pojazdem typu jeep na leśnym torze, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, co doprowadziło do jego wywrócenia, a następnie został nim przygnieciony. Niestety, pomimo podjętych działań reanimacyjnych, nie udało się uratować życia mężczyzny – mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

Podsumowując długi weekend, wałbrzyscy policjanci mówią, że był bezpieczny. Liczba wystawionych mandatów i kolizji była niemal dokładnie o połowę mniejsza niż w roku 2023.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 maja 2024 09:55
`