Wałbrzyscy policjanci, którzy wywieźli bezdomnego do lasu, zostali skazani

10 października 2018 10:11.

Tematy: 


Na 10 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na 2 lata, 3 lata zakazu wykonywania zawodu policjanta oraz po 1000 złotych grzywny na rzecz Skarbu Państwa  skazał dziś Sąd Rejonowy w Wałbrzychu Pawła F. i Martina S. – policjantów, którzy w marcu ubiegłego roku mieli wywieźć do lasu na obrzeżach Wałbrzycha i tam pozostawić bezdomnego. Kilka godzin później wracając tą samą drogą mieli stwierdzić, że pozostawiony przez nich mężczyzna nie żyje.

Przed wydaniem wyroku sąd zmienił kwalifikację czynu z nieumyślnego spowodowania śmierci na nieumyślne narażenie pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Swoją decyzję uzasadnił opinią biegłego medycyny sądowej, według którego proces wychładzania organizmu mężczyzny rozpoczął się już rano tego dnia. Interwencja która miała miejsce ok. godziny 18 nie był, zdaniem sądu, jedyną i główną przyczyną śmierci bezdomnego.

Inną z przesłanek, jakimi kierował się Sąd podejmując decyzję o wyroku był dotychczasowy, nienaganny przebieg służby obu policjantów. Skazani do samego końca nie przyznali się do winy, po odczytaniu wyroku nie wykazali skruchy. Prokuratura zapowiedziała apelację i odwołanie od wyroku.

REKLAMA

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 października 2018 10:11
`