Dodano: 1 października 2019 14:39

Wałbrzych. Znika tymczasowy parking przy stacji krwiodawstwa. Od dziś RCKiK oddaje dawcom pieniądze za parkowanie na płatnych placach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Dziś zamknięty został tymczasowy parking naprzeciwko stacji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. To plac, który użyczał pobliski szpital. RKCiK stawia na inne rozwiązanie. Dawcy będą mieli zwracane pieniądze za postój na płatnych placach.

Przypomnijmy, problem z parkowaniem przy stacji pojawił się wraz z rozpoczęciem budowy obwodnicy Wałbrzycha. Wówczas ulica Czerwonego Krzyża, na której do tej pory parkowali dawcy, z jednokierunkowej została zmieniona w dwukierunkową i zlikwidowany znajdujący się w tym miejscu parking.

By rozwiązać problem centrum wynajęło od pobliskiego szpitala plac znajdujący się naprzeciwko wejścia. Nie jest to jednak utwardzony teren i gdy pada deszcz, robi się na nim grząsko.

REKLAMA

Teraz przyszedł czas na nowe rozwiązanie. W miejsce zamkniętego parkingu centrum proponuje każde, płatne miejsce parkingowe w mieście i zapewnia, że zwróci pieniądze za korzystanie z płatnego placu. Zwracane będą koszty za parkowanie do trzech godzin w dniu, w którym dana osoba oddała krew.

Przychodzimy z biletem do rejestracji. Pokazujemy go pani rejestratorce i w oparciu o to potwierdzenie dostajemy zwrot pieniędzy. Opłaty mogą być zwracane w dniu oddawania krwi, ale także w czasie kolejnej wizyty – tłumaczy Joanna Augun ze RCKiK.

Płatne parkingu w pobliżu wałbrzyskiej stacji to parking przy Specjalistycznym Szpitalu imienia Stefana Batorego w Wałbrzychu, miejsca postojowe przy ulicy Batorego na odcinku od Zakopiańskiej do Lotników, miejsca postojowe po lewej stronie ulicy Szmitda i parking przy ulicy Mazowieckiej.

Z tego parkingu krwiodawcy już nie korzystają fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Z tego parkingu krwiodawcy już nie korzystają fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Z tego parkingu krwiodawcy już nie korzystają fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także