Dodano: 13 marca 2024 09:46

Zmiany w Nadleśnictwie Wałbrzych. Rozmawialiśmy z nowym nadleśniczym

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Jarosław Zając został nowym nadleśniczym Nadleśnictwa Wałbrzych. Zastąpił na tym stanowisku Leszka Kościńskiego. Nowego szefa wałbrzyskiego nadleśnictwa zapytaliśmy o wizję i plany na najbliższe miesiące.

Jarosław Zając to doświadczony leśnik, który do tej pory znany był przede wszystkim w regionie jeleniogórskim. W Wałbrzychu chce przede wszystkim naprawić stosunki między leśnikami a mieszkańcami regionu.

To jest dla nas dzisiaj kluczowe. Odnosimy czasem takie wrażenie, że być może nie docenialiśmy albo, zbyt mało słuchaliśmy tego, co mówią ludzie, czego oczekują od nas, jako wszyscy, którzy chcemy uczestniczyć dla dobra naszej przyrody. Jest takie oczekiwanie, żeby bardziej współpracować i razem podejmować decyzje, szczególnie tam, gdzie są to trudne tematy – mówi Jarosław Zając, nadleśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych.

REKLAMA

A takich tematów w Nadleśnictwie Wałbrzych w ostatnich czasach nie brakowało. Przypominamy, że opinię publiczną rozgrzał spór pomiędzy najemcami kompleksu Włodarz a Lasami Państwowymi, kłopoty z utrzymaniem turystycznej infrastruktury leśnej, ale przede wszystkim sprawa wycinki drzew w przygranicznym pasie w Głuszycy, która wywołała falę protestów mieszkańców miasta, jak i całego regionu.

Chcielibyśmy mniej intensywnie prowadzić tę gospodarkę leśną. To jest może trochę paradoks, że ja takie słowa akurat mówię, ale gdybyśmy mogli prowadzić tę gospodarkę – i pracujemy nad tym – żeby była jasność. My pracujemy nad tym, żeby bardziej dostrzegać te najcenniejsze obszary i próbować je chronić. Ale tę gospodarkę, którą prowadzimy, nic by się nie stało, gdybyśmy ją prowadzili troszeczkę mniej intensywnie i z całą pewnością nad tym pracujemy – mówi Jarosław Zając, nadleśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych.

Jarosław Zając swoje stanowisko sprawuje od zaledwie kilku dni. Na większość z pytań dotyczących lokalnych problemów leśnych obiecał odpowiedzieć, kiedy dokładnie się z nimi zapozna.

fot. użyczone Nadleśnictwo Wałbrzych

fot. użyczone Nadleśnictwo Wałbrzych

fot. użyczone Nadleśnictwo Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także