Wałbrzych. Złodzieje okradli dom małego dziecka. W wakacje dzieciaki korzystały już z nowych atrakcji!

16 września 2022 16:50. Przy ulicy Asnyka, w świeżo wyremontowanym budynku dokonano otwarcia połączonych domów dziecka "trójeczka" i "czwóreczka". 12.05.2017, Wałbrzych fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

W marcu informowaliśmy o kradzieży w domu małego dziecka w Wałbrzychu. Z placówki na Nowym Mieście złodzieje ukradli ogrodowy zestaw wypoczynkowy, który miał służyć dzieciom. Kradzież zbulwersowała między innymi pasjonatów sportu ze Świebodzic. Zorganizowali oni zbiórkę na nowy sprzęt. Kasę udało się zebrać, a jak dziś informuje jeden z organizatorów akcji, przez całe wakacje dzieciaki cieszyły się już z nowych urządzeń.

W marcu nieznani sprawcy ukradli z terenu placówki wart ponad dwa i pół tysiąca złotych zestaw wypoczynkowy. Ten w czasie wakacji miał służyć dzieciom. Sprzęt postanowili odkupić pasjonaci sportu ze Świebodzic.

Zbiórkę zorganizowali Maciej Więcek, kurator sądowy i Mateusz Brzuchacz, instruktor z siłowni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Początkowo celowano w trzy i pół tysiąca złotych. Ostatecznie zebrano ponad siedem tysięcy złotych.

REKLAMA

Dzięki tej kasie udało się kupić sprzęt, z którego dzieci korzystały przez całe wakacje. Akcję podsumował Maciej Więcek. Dyrekcja placówki kupiła nie tylko meble ogrodowe, ale także domek ogrodowy, o którym marzyły dzieci. Cała zebrana suma została wydana na potrzeby najmłodszych.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 września 2022 16:50
`