Wałbrzych. Zdemolował drzwi wejściowe do budynku. Myślał, że to wejście… na dworzec

14 kwietnia 2023 07:26. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Krewkiego mężczyznę, który zdemolował drzwi jednego z budynku w centrum Wałbrzycha zatrzymano we wtorek. 44-latek był tak pijany, że pomylił drzwi przypadkowego budynku z wejściem na teren pobliskiego dworca kolejowego.

Około godziny 19:00 dyżurny wałbrzyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie demolującym drzwi wejściowe do jednego z budynków przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy niezwłocznie udali się pod wskazany adres i na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali 44-latka, który chwilę wcześniej został już ujęty przez pracowników ochrony obiektu. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał 1,79 promila alkoholu w organizmie – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Straty oszacowano na blisko dwa tysiące złotych. Mężczyzna po wytrzeźwieniu przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył, że po prostu pomylił budynki. Myślał, że wchodzi na dworzec kolejowy i drzwi wejściowe się zacięły.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 kwietnia 2023 07:26
`