Wałbrzych. Zaszczep się to dostaniesz zniżkę przy wejściu na basen czy do muzeum. Miasto szykuje specjalne ulgi

14 maja 2021 07:33.

Tematy: 


Dla osób, które nie będą mogły udokumentować się zaświadczeniem (o zaszczepieniu przyp. red.) dostępność pewnych obszarów życia publicznego, tego bardziej atrakcyjnego nie będzie możliwa – mówił pod koniec kwietnia w Studio Dziennik Roman Szełemej. Prezydent przyznawał wówczas, że niezaszczepieni mogą mieć problemy z wejściem na miejski basen czy do muzeum. Wirtualna Polska informuje, że miasto zamiast takiego rozwiązania szykuje bonusy dla zaszczepionych przeciw COVID-19. Mają to być specjalne ulgi. Propozycje mamy poznać w poniedziałek.

Roman Szełemej w czasie dyskusji dotyczącej przyjętej przez wałbrzyskich radnych pod koniec kwietnia uchwały wprowadzającej obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców Wałbrzycha i osób pracujących na terenie miasta wielokrotnie mówił o tym, że być może trzeba stworzyć także specjalny system zachęt.

W poniedziałek miasto ma przedstawić pakiet przywilejów dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Jak informuje Wirtualna Polska mają to być zniżki na bilety wstępu do miejskich instytucji czy nawet ulgi w miejskich opłatach.

REKLAMA

Portal sugeruje, że zniżki mają sięgnąć od pięćdziesięciu do osiemdziesięciu procent. Niewykluczone, że dostęp do części obiektów będzie darmowy. Trwają konsultacje z szefami miejskich instytucji i spółek, oraz z prawnikami.

Przypomnijmy, wciąż czekamy na rozstrzygnięcie wojewody w sprawie ważności uchwały wprowadzającej obowiązek szczepień przeciw COVID-19 na terenie Wałbrzycha. Pod koniec kwietnia radni przyjęli także apel o wpisanie koronawirusa na listę chorób zakaźnych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 maja 2021 07:33
`