Wałbrzych. Zastępca komendanta policji odchodzi na emeryturę. Policja potwierdza nasze wczorajsze ustalenia

15 stycznia 2022 20:47. Infografika. Fot źródło: KMP w Wałbrzychu / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Mariusz Kucharczyk przechodzi na zasłużoną emeryturę – informuje dziś Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Przypomnijmy, o odejściu pierwszego zastępcy wałbrzyskiego komendanta informowaliśmy już wczoraj. Jego stanowisko zajmie dotychczasowy zastępca komendanta z Kamiennej Góry.

Mł. insp. Mariusz Kucharczyk to znakomity fachowiec, znający Policję od podszewki. Był zdeterminowany do osiągania postawionych sobie i policjantom celów związanych ze zwalczaniem przestępczości kryminalnej. I tak właśnie przez funkcjonariuszy zostanie zapamiętany. Teraz dla mł. insp. Mariusza Kucharczyka po przejściu na zasłużoną emeryturę rozpocznie się kolejny etap życia. To czas następnych wyzwań, tym razem realizowanych poza służbą – czytamy w policyjnym komunikacie.

Z naszych ustaleń wynika jednak, że komendant Kucharczyk nie cieszył się uznaniem wśród znaczącej części wałbrzyskich funkcjonariuszy. Dlaczego komendant odchodzi? W policyjnym komunikacie nie ma o tym mowy.

REKLAMA

Tymczasem wałbrzyski garnizon w minionym roku musiał się zmierzyć miedzy innymi ze sprawą mobbingu. W nieoficjalnych rozmowach naszych reporterów z policjantami padało nazwisko odchodzącego komendanta.

Przypomnijmy, w październiku pisaliśmy o postępowaniu prokuratury w sprawie nieprawidłowości, do których miało dochodzić w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Sprawa miała dotyczyć przymuszania policjantów do pracy, gdy ci powinni znaleźć się na zwolnieniu chorobowym, głównie w związku z COVID-19. Jeden z wątków miał dotyczyć także poświadczenia nieprawdy.

Sprawę nieprawidłowości w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu wyjaśnia prokuratura w Świdnicy.

Miejsce odchodzącego komendanta zajmie mł. insp. Tomasz Kościcki, który do tej pory był zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 stycznia 2022 20:47
`