Dodano: 31 marca 2021 17:38

Wałbrzych. Zapadł się fragment jezdni na Bolesława Chrobrego. Są utrudnienia

Tematy: 


O zapadlisku na ulicy Bolesława Chrobrego na wysokości Dolnośląskiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy poinformował po godzinie siedemnastej Budimex, wykonawca obwodnicy Wałbrzycha. Na miejscu są służby drogowe i policja. Są utrudnienia w ruchu. Zapadlisko ma blisko trzy metry głębokości.

Na odcinku ulicy Chrobrego na wysokości DWOMPu doszło do zapadnięcia się kawałka jezdni. Obecnie oczekujemy na przyjazd służb. Jeden pas jezdni jest nieprzejezdny, ruch kierowany jest ręcznie – informuje na FB Budimex.

Firma, która buduje obwodnicę Wałbrzycha dodaje, że z uwagi na niebezpieczeństwo rozważana jest możliwość całkowitego zamknięcia tego odcinka.

Jak udało nam się dowiedzieć, wszystko wskazuje na to, że to pusta przestrzeń w skałach.

Przypomnijmy, to nie pierwsza taka sytuacja. W styczniu zapadł się fragment ulicy Bolesława Chrobrego na wysokości przystanków na Placu Grunwaldzkim. Droga została na kilka godzin zamknięte. Okazało się, że otwór o średnicy kilkudziesięciu centymetrów odsłonił kilkumetrowe zapadlisko. Ostatecznie zostało ono po kilku tygodniach zabezpieczone. Okazało się, że była to kanalizacja deszczowa.

Zapadnięta jezdnia na ulicy Chrobrego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015