Dodano: 25 lutego 2021 12:13

Wałbrzych. Zamiast stadionu będzie letni basen przy Aqua-Zdroju. Decyzja zapadła

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wybudujemy Letni Park Wodny przy Aqua-Zdroju – informuje na facebooku prezydent Wałbrzycha. Projekt ma pochłonąć blisko 35 milionów złotych. Basen byłby gotowy za kilka lat. W projekcie nie brakuje wodnych atrakcji. Basen ma powstać w miejscu obecnego stadionu na Białym Kamieniu.

Inwestycja ma być realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Szacunkowy koszt samych nakładów inwestycyjnych to około 35 milionów złotych brutto. Aktualnie jesteśmy na ukończeniu pierwszego etapu procedury, tj. opracowania Oceny Efektywności Przedsięwzięcia – informuje miasto.

REKLAMA

W kolejnym etapie do rozmów zaproszeni zostaną partnerzy, którzy zajęli by się realizacją projektu.

Basen ma powstać w miejscu obecnego stadionu. Projekt zakłada budowę niecki pływackiej i rekreacyjnej. Powstaną także dwie mniejsze niecki, brodziki i niecka rekreacyjna dla dzieci. W planach są także wodny plac zabaw i atrakcje znajdujące się w głównym basenie rekreacyjnym.

To może być unikatowy basen w skali kraju, bo powstanie w niecce stadionowej. Co z boiskiem? Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miasta, kompleks na Białym Kamieniu ma być zastąpiony wyremontowanym obiektem na Nowym Mieście.

Przypomnijmy, lokalizację basenu letniego wskazano już w styczniu ubiegłego roku. Pomogła specjalistyczna analiza przygotowana przez zewnętrzną firmę. Rozważano budowę basenu na Nowym Mieście, Rusinowie i Białym Kamieniu. Ostatecznie, najlepsza okazała się ostatnia lokalizacja.

Aqua Zdrój. Boiska i Stadion 1000-lecia. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aqua Zdrój. Boiska i Stadion 1000-lecia. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Koncepcja budowy letniego basenu w Wałbrzychu fot. użyczone / UM Wałbrzych

Koncepcja budowy letniego basenu w Wałbrzychu fot. użyczone / UM Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także