Wałbrzych z budżetem na 2019 rok. Deficyt na poziomie 46 mln zł

27 grudnia 2018 12:30. Posiedzenie Rady Miasta. fot. screen Youtube

Tematy: 


Dziura w budżecie pokryta zostanie z zaciągniętego kredytu. Miasto planuje wydatki w przyszłym roku na ponad 781 milionów złotych, dochód ma sięgnąć ponad 735 milionów. Na koniec roku zadłużenie miasta sięgnie 599 milionów złotych.

W przyszłorocznym budżecie zaplanowano ponad 129 milionów na inwestycje drogowe. Najwięcej, 110 mln zł, zarezerwowano na budowę obwodnicy miasta. Ponad 9 mln zł na budowę Drogi Sudeckiej, czyli przebudowę drogi wojewódzkiej 367 i 381, tu mowa o obwodnicy Sobięcina.

Przygotowane mają być projekty na remonty kolejnego odcinka ulicy Wrocławskiej czy ponad kilometrowego odcinka ulicy Piotrowskiego wraz z mostem nad potokiem.

REKLAMA

W przyszłorocznym budżecie zaplanowano także budowę budynku mieszkalnego przy ulicy Staszica. Powstać ma ponad 40 mieszkań. Projekt ma mieć dofinansowanie z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Projekt zakłada także termomodernizację i remont pałacu znajdującego się przy ulicy Zamkowej. Do dawnej siedziby księżnej Daisy miałby się przenieść Urząd Stanu Cywilnego. Inwestycje zaplanowano także w szkołach. Te zakładają między innymi remonty sal gimnastycznych i toalet.

Na koniec roku zadłużenie miasta sięgnie 599 milionów złotych. W przyszłym roku obsługa długu będzie kosztowała Wałbrzych blisko 26 milionów złotych. Warto także zaznaczyć, że rada uprawniła prezydenta Romana Szełemeja do zaciągania kolejnych kredytów, w wysokości do 30 milionów złotych na pokrycie ewentualnego, wyższego deficytu i ponad 70 milionów złotych kredytu długoterminowego na inne wydatki.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 grudnia 2018 12:30
`