Dodano: 11 marca 2021 17:46

Wałbrzych. Wulgaryzmy i obraźliwe słowa w ustach księdza. Duchowny kłóci się o parking z kierowcą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Szokujące nagranie kłótni pomiędzy kierowcą, który wjechał na parking przy parafii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu, a duchownym umieszczone zostało na portalu YouTube. Na trwającym ponad trzy minuty filmie dochodzi do ostrej wymiany zdań pomiędzy mężczyznami. Wulgaryzmy padają wielokrotnie z ust nie tylko kierowcy, ale także duchownego. Ksiądz używa także obraźliwych zwrotów.

Film dziś pojawił się w internecie. Rozpoczyna się od momentu, w którym do samochodu podchodzi ksiądz informujący kierowcę o tym, że parking jest terenem prywatnym i kierowca nie ma prawa wjazdu.

Po krótkiej wymianie zdań dyskusja zaostrza się. Wulgaryzmy padają nie tylko ze strony kierowcy, ale także księdza. Duchowny używa zwrotów „kur**” czy „spier****”.

REKLAMA

W kolejnych sekundach nagrania wymiana zdań jest coraz bardziej agresywna. W połowie nagrania kierowca odjeżdża.

Gdzie tu jest napisane ku***, że twoje, ze swoich zapłaciłeś. Ze swoich kur** zapłaciłeś – pyta odjeżdżając kierowca.

Po dalszej, wulgarnej wymianie zdań. Duchowny odpowiada kierowcy.

Ten syn prostytutki nie ma prawa tu wjazdu. Spierd*** bucu. Spierd** stąd i to szybko. Ten pedał nie ma prawa tu wjazdu – słyszymy z ust duchownego.

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do rzecznika Diecezji Świdnickiej. Zapytaliśmy między innymi o to, czy taka forma rozmowy jest godna osoby reprezentującej Kościół.

Źródło: Screen YT

Fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także