Dodano: 12 marca 2021 13:14

Wałbrzych. Wulgarne zachowanie księdza na parkingu. Jest oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Jest reakcja i oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej w sprawie duchownego, który używał wulgaryzmów i obraźliwych zwrotów w czasie kłótni z kierowcą, który wjechał na parking parafii przy ulicy Topolowej w Wałbrzychu. – Kuria ubolewa, że postawa duchownego była wysoce niestosowna – czytamy w oświadczeniu. Duchowny odbył rozmowę dyscyplinującą, zapewnia kuria.

Przypomnijmy, wczoraj opisaliśmy kłótnię kierowcy, który wjechał na parking parafii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu z duchownym z tej parafii. Nagranie opublikowane zostało na YouTubie. W czasie ostrej wymiany zdań pomiędzy mężczyznami, z obu stron wielokrotnie padają przekleństwa. Ksiądz nie stroni także od obraźliwych zwrotów.

Ten syn prostytutki nie ma prawa tu wjazdu. Spierd*** bucu. Spierd** stąd i to szybko. Ten pedał nie ma prawa tu wjazdu – słyszymy z ust duchownego.

REKLAMA

Wczoraj prośbę o komentarz i ocenę zachowania duchownego poprosiliśmy rzecznika prasowego Świdnickiej Kurii Biskupiej. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy, kuria wydała jednak oświadczenie na portalu społecznościowym.

„Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej.

W związku z publikacją na kanale YouTube nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej z dnia 11 marca 2021 r., Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż w trybie pilnym została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca z tym duchownym. Równocześnie Kuria ubolewa, że postawa duchownego była wysoce niestosowna i wywołała niepotrzebne emocje oraz zgorszenie. Duchowny, został ukarany naganą przewidzianą przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Wobec powyższego duchowny wyraził żal, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, i przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tą sytuacją urażeni i zgorszeni.”

dr Daniel Marcinkiewicz

Rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej

Źródło: Screen YT

Fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także