Dodano: 18 stycznia 2022 12:13

Wałbrzych. Wspólny bilet Explore. Miał być spektakularny sukces, a wyszło…

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W Wałbrzychu mijają trzy lata od inauguracji programu Wałbrzych Explore – wspólnego biletu trzech największych atrakcji turystycznych miasta. Bilet  miał być sposobem na przetransferowanie części turystów odwiedzających Zamek Książ do mniej popularnych atrakcji znajdujących się w śródmieściu miasta.

Po trzech latach funkcjonowania projektu ciężko mówić o efekcie wow, jednak pracownicy Zamku Książ mówią o sukcesie, a Starej Kopalni i Muzeum Porcelany o zauważalnym odsetku turystów korzystających ze wspólnego biletu. 

– Zdarzają się też tacy turyści, którzy mówią: „o fajnie, nie wiedzieliśmy, że jest tu takie fajne muzeum, nie wiedzieliśmy, że tak warto”. Także z pewnością ten efekt biletu Explore jest zauważalny. No ale też jest wielu turystów, wielu naszych gości, którzy planują te pobyty tutaj na kilka dni – i taka jest idea tego biletu Explore  / – Nawet założeniem programu rewitalizacji Starej Kopalni, czyli tego projektu zakończonego w 2014 roku był zamysł, aby tych turystów, którzy docierają do Zamku Książ przetransferować. Wtedy myśleliśmy o Starej Kopalni, natomiast teraz ten produkt myśli już o przetransferowaniu turystów do wszystkich najbardziej rozpoznawalnych obiektów turystycznych Wałbrzycha.  – Powiedzieli kolejno Jacek Drejer – dyrektor Muzeum Porcelany w Wałbrzychu i Jan Jędrasik ze Starej Kopalni

REKLAMA

Czy bilet Explore Wałbrzych okazał się sukcesem? W 2021 roku – rekordowym dla krajowej turystyki, sprzedano go nieco ponad 6 tysięcy. Szacunkowo zaledwie 2 na 100 wejściówek  do Zamku Książ to właśnie wspólny bilet Wałbrzych Explore. Czy to sukces? Szefowa Zamku – Anna Żabska twierdzi, że tak. 

Briefing podsumowujący 3 lata programu Wałbrzych Explore. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Bilety Wałbrzych Explore. Fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także