Wałbrzych. Wraca nocne oświetlenie ulic

24 sierpnia 2020 10:38. 13.01.2015 Wałbrzych. Nowe lampy uliczne oświetlające ulicę Wrocławską oraz kurtyna świetlna, doświetlająca przejście dla pieszych. Oświetlenie zakupione zostało w ramach programu SOWA. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od początku września ulice Wałbrzycha będą w nocy znów oświetlone. Przypomnijmy, w połowie kwietnia urzędnicy podjęli decyzję o oszczędnościach i przez kilka miesięcy gaszono w nocy oświetlenie. Zaoszczędzone pieniądze miały rekompensować wydatki związane z epidemią koronawirusa.

Od pierwszego września, wobec zmiany astronomicznej, zbliża się czas coraz krótszego dnia i dłuższych godzin z małym oświetleniem. Biorąc pod uwagę to, że wielu wałbrzyszan wyjeżdża rano do pracy i chciałoby wyjeżdżać z domu jednak już z oświetleniem ulicznym włączonym, żeby nie było mroku, decydujemy razem z Zarządem Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta o powrocie oświetlenia ulicznego – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Lampy były w ostatnich miesiącach gaszone o północy, a później o pierwszej godzinie. Początkowo szacowano, że miesięcznie uda się zaoszczędzić nawet osiemdziesiąt tysięcy złotych. Na filmie opublikowanym w internecie prezydent Wałbrzycha przyznał, że w miejskiej kasie dzięki gaszeniu ulicznego oświetlenia zostało blisko trzysta tysięcy złotych.

REKLAMA

To pieniądze, które trafią na zabezpieczenie w środki dezynfekcyjne. Środki kupione za taką kwotę wystarczą zaledwie na dwa – trzy tygodnie w kilku, kilkunastu szkołach, przyznaje prezydent miasta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 sierpnia 2020 10:38
`