Wałbrzych. Więcej zapłacimy za wywóz śmieci. Podwyżka to kwestia czasu

23 maja 2022 18:01. Powywracane, nowe pojemniki na śmieci przy ulicy Lelewela. Fot. DAI/ Dziennik Wałbrzych

Opłaty za wywóz śmieci w Wałbrzychu wzrosną. Co do tego chyba już nikt nie ma wątpliwości. Jak wynika z naszych informacji, opłata może być wyższa o 5 czy nawet 7 złotych. Przypomnijmy, od jesieni ubiegłego roku wywozem śmieci zajmuje się Miejski Zakład Usług Komunalnych, który zastąpił Albę. Jesienią miejscu urzędnicy zapewniali, że zrobią wszystko by podwyżek opłaty nie było.

Taniej z pewnością nie będzie – robimy wszystko, żeby nie było drożej – tak jesienią ubiegłego roku wałbrzyscy urzędnicy argumentowali decyzję o tym, że to gmina zamiast prywatnej spółki zajmie się odbiorem odpadów.

Dziś już raczej nie ma wątpliwości co do tego, że czeka nas podwyżka. Kwestią otwartą pozostaje jedynie pytanie kiedy można spodziewać się wzrostu cen. Prezydent Wałbrzycha w wywiadzie dla jednej z lokalnych telewizji przyznał, że wzrost cen jest nieunikniony.

Dziś mieszkańcy Wałbrzycha, jeżeli segregują śmieci, płacą za wywóz odpadów 27 złotych od osoby.

Jak miasto może tłumaczyć podwyżkę? Zapewne wzrostem cen paliw czy kosztów pracy.

Dodano: 23 maja 2022 18:01
.
 • Tadek pisze:

  Dlaczego nikt nie mówi że są ze śmieci też duże zyski .wybieraja tylko to co można sprzedać. A pracownikom nie płacą najniższej krajowej ale zato oni mają poterzne pieniądze dlatego tam pracują sami znajomi.na stanowiskach

 • Pazerność nie zna granic pisze:

  To jakaś kpina. Pieniądze już wołają ale wywiązywać się z obowiązków nie potrafią. Harmonogram to loteria, mamy końcówkę maja i odbiór odpadów zielonych odbył się 1 raz! Mało tego, nie w środę (przypominam, że powonni odbierać wg harmonogramu co środę) a w piątek następnego tygodnia. Odbierając odpady workow nie zostawiono. Kolejny koszt usługobiorcy. Prosze mi powiedzieć Alba w tym samej kwocie dawala radę odbierać odpady i zostawiać worki na wszystko włącznie z popiołem. Jak to się dzieje że miasto chce robić podwyżki nie wywiązując się nawet w 30% z tego co robiła Alba. Już nie chce odbierać odpadów typu szkło,papier,Pet z małych wspólnot o domków jednorodzinnych wiec upatruje w tym kolejnych oszczędności. Zatem pytam na co te podwyżki na torby wielokrotnego użytku? Które są małe i nie praktyczne bo jedna na wszystko? Skoro o ekologie chodzi i pieniądze to pojemnik (kubeł) który przetwa LATA! chyba bardziej się opłaca niż jakas torba, która zaraz się rozsypie i trzeba będzie wyprodukować ją na nowo!?

 • nico pisze:

  …no proszę, a tak nie dawno prezydent zapewniał że podwyżek nie będzie…i jak tu wierzyć?

 • Porażka pisze:

  Najpierw niech zaczną solidnie wywozić śmieci, a potem brać podwyżki. Nie raz kubły są maksymalnie zapełnione i śmieci leżą na ziemi, a wywozu nie ma.

 • Kmak pisze:

  Podwyżka, mimo wcześniejszych zapewnień, że takowej do końca roku nie będzie Miał być porządek, odbieranie zgodnie z harmonogramem… A jest totalny bałagan!

 • Mieszkaniec pisze:

  Informacja dla redakcji. Zgodnie z uchwałą rady miejskiej właściciel nieruchomości na której stoją pojemniki zobowiązany jest do prawidłowego ich ustawienia i dbania o nie. Zdjęcie chyba jest bardzo stare gdyż nadal są na nim plomby. Pozdrawiam.

 • Tomek pisze:

  Romkowi się konczy kadencja więc nie zależy mu na dobru obywateli. Swoją drogą stawi w mzuku nie powalają na kolana

 • Za dzierżawę ogródków też podwyższył pisze:

  Zofia

 • Anonim pisze:

  Trzeba iść pd ratusz i zrobić porządek!

 • Suski juzwa pisze:

  Smieci odeslac kunusowi na Nowogrodzka

 • Michał pisze:

  tak się kończy przekazywanie wywozu nieczystości bez przetargu. Miało być taniej to dlaczego jest drożej?
  W grę wchodzi kreatywna księgowość urzędu? A co z akcją Graty z Chaty?

 • Miron pisze:

  Czas pozbyc się tego kretaczy ani lekarz ani prezydent typowy PO POKRETNY I WREDNY

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `