Wałbrzych. Wakacyjne propozycje dla ponad pół tysiąca dzieci

28 czerwca 2024 08:20. Halloween'owe nocne pływanie w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci i często sporego kłopotu dla ich rodziców. Wakacje w mieście to konieczność zapewnienia opieki i rozrywki najmłodszym – jak to wygląda w Wałbrzychu?

Oferta wakacyjna dla dzieci w Wałbrzychu jest dość zróżnicowana i konkretna. Typowe półkolonie organizowane są w Aqua Zdroju i w Starej Kopalni. Szczególnie te pierwsze cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem – i tak jak w Starej Kopalni można jeszcze znaleźć wolne miejsca w lipcu, tak w Aqua Zdroju lista jest już pełna.

Generalnie w każdym turnusie możemy przyjąć 30 dzieci. W lipcu dwa turnusy są już wypełnione, ale lista jest dynamiczna, bo czasami rodzice rezygnują, więc mamy listę rezerwową, więc zawsze można się zapisać. Natomiast jeśli chodzi o miesiąc sierpień, to mamy około 10 wolnych miejsc na każdy turnus– mówi Waldemar Kujawa.

REKLAMA

Niemal całodniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzi też Wałbrzyskie BWA. Takie zajęcia prowadzone są codziennie w Centrum Ceramiki Unikatowej, także na terenie Starej Kopalni. Tam ciągle są wolne miejsca, w zasadzie lista zapełnia się na bieżąco. Są to jednak zajęcia tylko jednodniowe i raczej skierowane już do starszej młodzieży.

Są to wyjątkowe warsztaty z dwóch względów. Po pierwsze wprowadzają w świat „białego złota” porcelany, czyli mamy warsztaty wokół ceramiki. To jest jeden z pierwszych warsztatów. Drugi warsztat jest zawsze w oparciu o bieżącą wystawę, którą mamy. Wprowadzamy naszego młodego uczestnika w rzemiosło artystyczne – mówi Piotr Micek

Jak co roku, wakacje to czas większych i mniejszych imprez plenerowych, których w tym roku raczej w Wałbrzychu nie zabraknie.

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 czerwca 2024 08:20
`