Wałbrzych w zasięgu nowego internetu bezprzewodowego dla firm. Jego prędkość to… 15 Gb!

20 lutego 2023 11:24. fot użyczone Airmax
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Przełomowa, bezprzewodowa technologia AirFiber nareszcie dotarła do Wałbrzycha! Co to oznacza dla lokalnych przedsiębiorców i instytucji? Przede wszystkim kosmiczną wręcz prędkość firmowego internetu. Operator mówi o transmisji danych na poziomie minimum… 15 Gb. Bez stosowania infrastruktury kablowej, bo AirFiber jest światłowodem totalnie bezprzewodowym. Stosunkowo nowe na polskim rynku rozwiązanie budzi, jak to zwykle bywa, sporo emocji i pytań. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam technologię działania internetu AirFiber i opowiedzieć o korzyściach z jej wdrożenia w firmie.

Jaka firma operatorska dostarcza internet AirFiber?

Za dostępność technologii AirFiber w Polsce południowej odpowiada Internet Service Provider Airmax.pl. To lokalny operator z siedzibą w Opolu, który działa na dolnośląskim rynku usług telekomunikacyjnych od wielu lat, dostarczając swoje rozwiązania do setek firm i instytucji. Obecnie zasięgiem objęty jest również Wałbrzych i miasta ościenne.

REKLAMA

Czy internet AirFiber to światłowód?

AirFiber działa w oparciu o ultranowoczesne rozwiązania radiowe. Wykorzystuje technologię stacjonarnych łączy szerokopasmowych, co przekłada się na dostęp do równie szybkiego łącza i tak bogatego pakietu usług dodatkowych, jak w ofercie tradycyjnych dostawców rozwiązań szerokopasmowych. Przez użycie wysokich częstotliwości (60 GHz) wytworzone zostaje całkowite wewnętrzne odbicie w gazie atmosferycznym. „Kablem światłowodowym” staje się powietrze. Dzięki unikatowym właściwościom tlenu cząsteczkowego w powietrzu, wyeliminowane zostaje zjawisko interferencji. Sygnał radiowy porusza się analogicznie do kabla światłowodowego, w którym fala radiowa odbija się od ścianek rurki refleksyjnej. Dlatego technologia AirFiber nazywana jest bezprzewodowym światłowodem.

Czy gigabitowe przepustowości AirFiber to prawda?

Z informacji otrzymanych od operatora wynika, że jak najbardziej. AirFiber to obecnie jedna z najnowocześniejszych technologii w dziedzinie łączności internetowej na polskim rynku. Operator zapewnia o możliwości transmisji danych w dowolnym kierunku z kosmicznymi wręcz prędkościami. Mowa o szybkości 15 Gb, a nawet większej, internetu światłowodowego, który oferuje Airmax Wałbrzych. Takie łącze pozwala w Wałbrzychu na komfortowe przeglądanie wielu stron internetowych, błyskawiczne pobieranie i wysyłanie bardzo dużych plików oraz płynne działanie rozbudowanych programów, zaawansowanych aplikacji i usług w chmurze. Nie znaleźliśmy równie szybkiego światłowodu w Wałbrzychu, ale może Wam się udało?

Czy internet AirFiber sprawdzi się w dużej firmie?

Jak najbardziej. Internet światłowodowy AirFiber nie bez powodu wybierany jest przez najbardziej wymagających klientów biznesowych i instytucjonalnych. Właściciele firm i ich pracownicy mogą liczyć na rekordowe prędkości transmisji danych (gigabitowe przepustowości), maksymalną stabilność, bezawaryjność niezależnie od warunków atmosferycznych, bardzo niski ping oraz stałe adresy IP do dyspozycji.

Czy AirFiber jest odporny na awarie?

Co do zasady, tak. Łącze dostarczane jest bezprzewodowo, a nie za pomocą zakopanych czy wiszących kabli, co decyduje o niezawodności rozwiązania. AirFiber to brak problematycznej i kosztownej w instalacji infrastruktury kablowej, której wdrożenie czasem wymaga sporych przekopów i prac remontowych. W toku eksploatacji wychodzi na jaw jedna, niezwykle istotna wada światłowodu kablowego – duża podatność na awarie. Użytkownicy tradycyjnych połączeń bezprzewodowych często zgłaszają zakłócenia i utratę sygnału. Kable mogą zostać przerwane, zerwane, przegryzione przez zwierzęta, uszkodzone przez koparkę podczas robót budowlanych itp. A naprawy bywają bardzo skomplikowane. Każda awaria grozi wielogodzinnym paraliżem pracy w firmie. Łatwo wyobrazić sobie konsekwencje ekonomiczne (i nie tylko zresztą) trwających całymi dniami przestojów… Z internetem przewodowym powiązany jest jeszcze jeden poważny problem. W przypadku toczącego się sporu o prawo własności do gruntu lub słupów, firma może nagle i na stałe zostać odcięta od dostępu do sieci. AirFiber to gwarancja stabilności połączenia nawet przy trudnych warunkach atmosferycznych.

Czy internet AirFiber jest dostępny tylko na terenie Wałbrzycha?

Obecnie technologia AirFiber jest dostępna na obszarze całego Wałbrzycha, jak również miast i wsi ościennych. Oczywiście Wałbrzych to niejedyne miasto objęte zasięgiem AirFiber. Z rozwiązania korzystają również klienci z innych obszarów Polski południowej, m.in. z Wrocławia, Legnicy i Opola. Wszędzie tam operator deklaruje pokrycie pełnym zasięgiem.

Czy z technologii AirFiber mogą korzystać tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą?

Aktualnie AirFiber jest internetem światłowodowym dla firm. Przez pojęcie firmy należy rozumieć zarówno osoby prowadzące działalność gospodarczą (jednoosobowi przedsiębiorcy, MSP, spółki osobowe), jak również osoby prawne i podmioty posiadające osobowość prawną (np. instytucje publiczne, urzędy, placówki medyczne, jednostki samorządu terytorialnego, spółki kapitałowe itp.).

Jak długo trzeba czekać na podłączenie światłowodu AirFiber?

Nie dłużej niż 48 godzin od momentu zamówienia! Łatwość i szybkość instalacji oraz konfiguracji to kolejna, ważna zaleta bezprzewodowego internetu światłowodowego AirFiber. Nie ma infrastruktury kablowej, więc przedsiębiorca nie jest narażony ani na znaczące koszty montażu, ani na niedogodności związane z ingerencją w budynek firmowy. Instalacja przewodowego światłowodu często wymaga wykonania sporego wykopu. Zupełnie bezinwazyjny i szybki sposób podłączenia internetu AirFiber z pewnością docenią właściciele firm, którzy chcą jak najszybciej uzyskać dostęp do sieci oraz dbają o estetykę budynku firmowego i posesji wokół niej.

Czy istnieje możliwość przetestowania internetu AirFiber przed podpisaniem umowy?

Oczywiście. Operator oferuje okres próbny przed podpisaniem umowy, który oczywiście jest bezpłatny i niezobowiązujący. Co istotne, technologię AirFiber można przetestować w swojej firmie, czyli w rzeczywistych warunkach eksploatacji. Poza profesjonalnymi testami prędkości internetu, można także skorzystać z testu prędkości internetu speed test. To darmowe narzędzie do speed testu twojego łącza. Aby podjąć dobrą decyzję, nie potrzebujecie wiedzy z zakresu łączności internetowej czy technologii światłowodowych. Nie musicie też polegać na rekomendacjach innych osób ani obietnicach handlowców. Sami przekonacie się, czy AirFiber sprawdza się przy Waszych zadaniach. Po okresie próbnym możecie podpisać umowę z operatorem na indywidualnie ustalonych warunkach albo zrezygnować z usługi bez żadnych konsekwencji.

Mamy nadzieję, że udało się nam rozwiać, jeśli nie wszystkie, to chociaż większość wątpliwości. Jeżeli chcecie zapytać o coś jeszcze lub rozpocząć darmowy okres próbny, kontaktujcie się bezpośrednio z operatorem – telefonicznie lub mailowo. Na pewno odpowie superszybko. W końcu prędkość AirFiber zobowiązuje…

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 20 lutego 2023 11:24
`