Dodano: 17 czerwca 2024 10:24

Wałbrzych. W weekend trzy osoby straciły prawo jazdy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Trzy osoby pożegnały się z prawem jazdy w związku z nadmierną prędkością. Rekordzista przekroczył ją aż o 59 km/h, jadąc 109 km/h na obszarze zabudowanym.

Do pierwszej z kontroli doszło w minioną sobotę po godzinie 7:30 na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. To właśnie tam 50-letni świdniczanin jechał samochodem osobowym, mając na liczniku 109 km/h przy obowiązującym limicie prędkości do 50 km/h. Mieszkaniec powiatu świdnickiego pożegnał się z prawem jazdy i otrzymał mandat karny w kwocie 1,5 tysiąca złotych oraz 13 punktów karnych – mówi kom. Marcin Świeży.

Kolejna kontrola miała miejsce w Mieroszowie na ul. Mickiewicza. Tym razem kontrolowany był 28-letni mieszkaniec tej miejscowości, który poruszał się z prędkością 101 km/h. Mężczyzna również pożegnał się z prawem jazdy oraz otrzymał mandat w wysokości 1,5 tys. zł.

REKLAMA

Kolejny mężczyzna wpadł na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu. Wynik pomiaru wskazał, że jechał 104 km/h przy obowiązujących 50 km/h na tym odcinku drogi. W tym przypadku również policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym w kwocie 1,5 tys. złotych i 13 punktami karnymi.

Przypomnijmy, że policjanci na podstawie przepisów Kodeksu drogowego zatrzymają prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Pokwitowanie takie uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku wydania prawa jazdy przez państwo inne niż Polska w okresie 72 godzin – mówi rzecznik policji.

fot. uzyczone Policja Wałbrzych

fot. uzyczone Policja Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także