Dodano: 9 lipca 2024 12:33

Wałbrzych. W weekend dwóch kierowców straciło prawo jazdy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Kolejne 2 osoby straciły prawo jazdy na ulicy De Gaulle’a w Wałbrzychu. Obaj przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

W sobotę po południu, na ulicy De Gaulle’a w Wałbrzychu, patrol drogowy zatrzymał 36-letniego mężczyznę z Wrocławia. Kierowca poruszał się z prędkością 107 km/h na odcinku drogi, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Policjanci na miejscu sporządzili odpowiednią dokumentację oraz zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Dodatkowo mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi – sierż. szt. Aleksander Karkosz.

Drugi przypadek miał miejsce w niedzielę, również na ul. De Gaulle’a.

REKLAMA

Policjanci zatrzymali 45-letniego motocyklistę, który przekroczył prędkość o 67 km/h. Mężczyzna pędził swoim motocyklem z prędkością 117 km/h w strefie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Podobnie jak w przypadku wrocławianina, policjanci zatrzymali angielskie prawo jazdy na 3 miesiące, nałożyli mandat w wysokości 2000 zł oraz dołożyli do puli kierującego 14 punktów karnych. Gdyby tego było mało, funkcjonariusze byli zmuszeni zatrzymać dowód rejestracyjny motocyklu, gdyż ten nie posiadał aktualnych badań technicznych – informuje sierż. szt. Aleksander Karkosz.

Przypominamy przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje utratą prawa jazdy na 3 miesiące. Oprócz tego mogą być nałożone mandaty oraz punkty karne.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także