Wałbrzych. W szpitalu setka chorych na COVID-19

12 listopada 2020 12:02. Oddział infekcyjny Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Stu jeden chorych przebywa już w Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Pięciu z nich korzysta z pomocy respiratora. Tylu chorych na COVID-19 w placówce jeszcze nie było. W kraju odnotowano dziś ponad 22 tysiące nowych przypadków.

O 22 683 nowych, potwierdzonych w ciągu ostatniej doby przypadkach zakażenia koronawirusem poinformował przed południem resort zdrowia. Na Dolnym Śląsku przybyło 1847 chorych. Nasz region zajmuje czwarte miejsce w kraju pod względem liczby stwierdzonych nowych przypadków.

W Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu jest 101 chorych, w tym 5 osób korzysta z pomocy respiratora. Więcej chorych jest jedynie w specjalistycznym szpitalu we Wrocławiu – 158 chorych.

REKLAMA

Z danych opublikowanych we wtorek przez sanepid w Wałbrzychu wynika, że od początku pandemii w powiecie wałbrzyskim i Wałbrzychu odnotowano ponad 1200 zakażeń, z czego ponad 900 w samym Wałbrzychu. W powiecie najwięcej chorych odnotowano w Boguszowie-Gorcach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 listopada 2020 12:02
`