Wałbrzych. W Ratuszu będą wykrywacze metali i bramki bezpieczeństwa? Miasto pyta o oferty na ich montaż

17 lutego 2023 14:27. Jesień Plac Magistracki Wałbrzych fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Kilka dni temu wałbrzyski magistrat opublikował zapytanie ofertowe dotyczące dostawy i montażu urządzeń bezpieczeństwa fizycznego w siedzibie magistratu na Placu Magistrackim 1. Mowa między innymi o dwóch specjalnych bramkach, bramowym wykrywaczu metali czy ręcznym detektorze metali.

Zapytanie dotyczy także kupna kilkuset kart dostępowych, oprogramowania do ich kodowania oraz komputera przenośnego. Umowa ma dotyczyć dostarczenia, ale i montażu urządzeń w budynku urzędu. Sprzęt miałby się pojawić w urzędzie do końca marca. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prezydenta Wałbrzycha.

Chyba jesteśmy jedynym w tej chwili Ratuszem z miast większych niż 50-60 tysięcy, w których takich bramek po prostu nie ma. Sądzę, że ostateczna decyzja czy to ma być wykrywacz metalu to…. pewnie dzisiaj nie widzę takiej potrzeby, ale chociażby takie kołowrotki przysłowiowe to nie jest duży wydatek, a dzisiaj jest tak, że nie ma tygodnia, żeby pracownicy nie zgłaszali potrzeby jednak takiej… no większej ochrony pracowników, już pomijam moją skromną osobę – mówi Roman Szelemej.

REKLAMA

Zapytanie ofertowe wskazuje tylko na nieruchomość przy Placu Magistrackim 1. Nie ma w nim informacji o tym, aby system był montowany w innych budynkach urzędu miejskiego.

Przypomnijmy, w przeszłości pod adresem wielu samorządowców w regionie trafiały groźby. Sprawami zajmowały się odpowiednie służby. Prezydent Wałbrzycha był objęty także ochroną policji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 lutego 2023 14:27
`