Wałbrzych w czołówce szczepień w kraju. W Starej Kopalni zaszczepiono kilkadziesiąt tysięcy osób

19 marca 2021 11:20. Ruszył punkt szczepień w Starej Kopalni fot. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od powstania punktu szczepień w Starej Kopalni do dziś zaszczepiono blisko 40 tysięcy osób. To głównie mieszkańcy Wałbrzycha i okolic. Kilka dni temu miasto by usprawnić działalność punktu uruchomiło specjalną infolinię do rejestracji. Przypomnijmy, wałbrzyski punkt szczepień działa pod auspicjami Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego.

Nasze miasto, nasz punkt szczepień jest w absolutnej czołówce w kraju i pewnie na pierwszym, albo na drugim miejscu w województwie dolnośląskim, ale najważniejsze nie jest ściganie się z innymi, najważniejsze jest, że 38 tysięcy osób uzyskało szczepienie w Wałbrzychu – mówi Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha zapewnia, że większość z zaszczepionych to mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości gmin.

REKLAMA

Szczepić się warto. Warto się szczepić absolutnie każdą szczepionką. Jeśli ktoś mnie pyta czy wszystkie szczepionki są bezpieczne, czy Astra jest bezpieczna, czy bezpieczniejszy jest Pfizer czy Moderna, odpowiadam jednoznacznie, każdą szczepionką zaszczepiłbym się, niezależne od tego, którą dostałbym do wyboru – zapewnia Szełemej.

Wszystkie, dostępne szczepionki są przebadane i mają odpowiednie certyfikaty europejskich  instytucji, przekonuje prezydent Wałbrzycha.

Miasto przygotowuje się na kolejne tysiące osób, które będą się chciały szczepić. W tej chwili dziennie przeprowadzanych jest nawet od 900 do ponad tysiąca szczepień.

Ta liczba będzie rosła wraz z liczbą szczepionek, które będą docierały do Polski – przekonuje prezydent.

Przypomnijmy, w Wałbrzychu kilka dni temu uruchomiono specjalną infolinię, na którą mogą dzwonić osoby, chcące się zarejestrować na szczepienie. W tym czasie odebrano ponad sześć tysięcy telefonów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 marca 2021 11:20
`