Wałbrzych w czerwonej strefie? Dziś dobowy rekord nowych zakażeń

15 października 2020 11:10. fot. ilustracyjne / Jacek Zych

Tematy: 


Wszystkie miasta wojewódzkie i znaczna część tak zwanych dawnym miast wojewódzkich ma znaleźć się na liście regionów z czerwoną strefą. W sumie mowa o około stu miastach – informuje RMF FM. Wszystko wskazuje zatem na to, że strefą czerwoną objęty zostanie także Wałbrzych. Dziś resort zdrowia poinformował o rekordowej, dobowej liczbie zakażeń. Przybyło 8099 chorych.

Jak informuje RMF FM na liście miast, w których ma być wprowadzona czerwona strefa znajduje się ponad sto pozycji, w tym kilkadziesiąt miast na prawach powiatu, a takim właśnie miastem jest Wałbrzych. Jesteśmy także drugim co do wielkości miastem w regionie i drugim po Wrocławiu. Dziś w Wałbrzychu, podobnie, jak w całym kraju, obowiązuje żółta strefa.

Wprowadzenie strefy czerwonej wiąże się z dodatkowymi obostrzeniami.  Imprezy sportowe organizowane są bez publiczności, bary i restauracje w takich strefach zamykane są po godzinie dwudziestej drugiej, na wydarzeniach kulturalnych może być zajętych zaledwie 25 procent miejsc na widowni.

REKLAMA

Lada moment rozpocznie się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, na którym mają zapaść decyzje o objęciu wybranych regionów strefą czerwoną. Listę miast poznamy po południu.

Tymczasem dziś resort zdrowia poinformował o rekordowym, dobowym wzroście zakażeń na koronawirusa. Odnotowano 8099 nowych przypadków. W ciągu ostatniej doby zmarło 91 zakażonych osób.

Na Dolnym Śląsku odnotowano w ciągu ostatniej doby 382 przypadki. W Specjalistycznym Szpitalu imienia Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu przebywa 39 chorych na COVID-19, cztery osoby oczekują na wynik badania. Żaden pacjent nie musi korzystać z pomocy respiratora.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 października 2020 11:10
`