Wałbrzych uruchomi punkty szczepień drive-thru? W kraju rekord zakażeń

24 marca 2021 10:45. Punkt szczepień w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennk Walbrzych

Tematy: 


O blisko trzydziestu tysiącach nowych, potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w ciągu doby poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. W tym czasie na COVID-19 lub współistnienie koronawirusa z innymi schorzeniami zmarło ponad pół tysiąca osób. Tak źle, jeszcze nie było. Tymczasem w Wałbrzychu, wczoraj zaszczepiono w Starej Kopalni ponad tysiąc czterysta osób. Jak udało nam się dowiedzieć, jest także pomysł punktów szczepień drivethru.

Resort zdrowia poinformował dziś o 29 978 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dolny Śląsk uplasował się na piątym miejscu z 2328 zakażeniami.

Z powodu COVID-19 zmarło w ciągu ostatniej doby 115 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 460. Liczba osób, które zmarły po zakażeniu koronawirusem przekroczyła od początku pandemii pięćdziesiąt tysięcy.

REKLAMA

Przypomnijmy, jutro decyzje dotyczące kolejnych obostrzeń, które miałyby obowiązywać między innymi w czasie Wielkanocy ma ogłosić rząd. Wczoraj Mateusz Morawicki mówił o tym, że dalsze restrykcje są konieczne. Prawdopodobnie rozważane będzie zamknięcie sklepów budowalnych czy ze sprzętem elektronicznym w tygodniu przed świętami i po. Ograniczona może być również praca zakładów fryzjerskich czy kosmetycznych. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie zakazu przemieszczania, ale ograniczenia dotyczące liczby osób, które możemy gościć w czasie świąt mają obowiązywać.

Tymczasem w punkcie szczepień w Starej Kopalni padł kolejny rekord. Wczoraj podano 1463 dawki szczepionek. Jak udało nam się dowiedzieć, w mieście rozważany jest także pomysł uruchomienia punktów szczepień drivethru. Decyzja zależna jest od dalszego przebiegu Narodowego Programu Szczepień, ale takie punkty pozwoliłyby na szczepienia w dowolnym punkcie w mieście czy nawet na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 marca 2021 10:45
`