Wałbrzych. Upomniał wandala. Pobity z obrażeniami głowy trafił do szpitala

29 października 2019 19:00. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Do napadu doszło 19 października na Placu Magistrackim. Trzej przechodzący przez plac mężczyźni zwrócili uwagę innemu mężczyźnie, który kopał witryny sklepowe. Wandal prawdopodobnie próbował zaimponować dziewczynie. W odwecie z kolegami zaatakował przechodniów.

Trzej sprawcy pobicia są już w rękach policji. Zatrzymanie czwartej osoby związanej z tą sprawą to kwestia czasu – przyznają policjanci.

Do ataku doszło 19 października około godziny dwudziestej drugiej na Placu Magistrackim w Wałbrzychu. Jak informuje policja, młody mężczyzna idący z dziewczyną, której prawdopodobnie próbował zaimponować, kopał wystawy sklepowe. Uwagę na niestosowne zachowanie zwrócili mu trzej przechodzący tuż obok mężczyźni.

REKLAMA

Upomniany 20-latek pobiegł po kolegów i w czwórkę zaatakowali przechodniów. Dwie osoby doznały lekkich obrażeń, trzecia ofiara, 29-latek z Wałbrzycha z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli nagranie z miejskiego monitoringu, które nagrało całą sytuację. Wytypowano sprawców pobicia. Dwóch mężczyzn w wieku 20-lat i 28-latek zostali zatrzymali. Po kilkudniowej analizie monitoringu, dokładnie określono, jaka była ich rola w pobiciu i wszyscy usłyszeli zarzut pobicia. Decyzją sądu trafili do aresztu na miesiąc. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Zatrzymanie czwartego z napastników to kwestia czasu, zapewnia policja.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 października 2019 19:00
`