Dodano: 9 czerwca 2020 10:28

Wałbrzych. Trzynaście miejscówek z darmowym internetem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Okolice Palmiarni, Plac Teatralny, Harcówka czy dworzec PKP Szczawienko to część miejscówek, w których za darmo możemy serfować po internecie. Udostępnienie punktów z darmowym dostępem to finał projektu realizowanego przez miasto z Komisją Europejską. Trzynaście lokalizacji wybrano po konsultacjach z mieszkańcami.

By skorzystać z internetu w wybranych lokalizacjach wystarczy odnaleźć sieć o nazwie „WiFi4EU”. Łącze ma prędkość do 30 Mbits. By skorzystać z sieci wystarczy podać adres email.

Te trzynaście punktów są dostępne dla każdego. Jest to sieć otwarta. Internet jest ustalony zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej, czyli 30 mbits/s i nie ma żadnych limitów jeżeli chodzi o korzystanie – przekonują urzędnicy.

REKLAMA

Sieć uruchomiono w marcu, od tego czasu z darmowego dostępu skorzystało ponad pięć tysięcy osób. Miasto zapowiada kolejne takie miejsca.

Już wydział złożył kolejny wniosek, o kolejnych 50 tysięcy złotych, które znów mamy już pozytywną decyzję i kolejnych kilkanaście punktów zabezpieczymy. To będzie oznaczało, że chyba większość przestrzeni publicznej w Wałbrzychu będzie objęta bezpłatnym, bardzo szybkim internetem – mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Lista lokalizacji z darmowym internetem:

 1. ul. Wrocławska (Palmiarnia)
 2. ul. Podwale (przejście TESCO)
 3. ul. Dunikowskiego (Ogródek Jordanowski)
 4. Broniewskiego/Główna
 5. Armii Krajowej 38
 6. Andersa/Wańkowicza
 7. Pl. M. Darowskiej
 8. 11 Listopada/Świdnicka
 9. Pl. Teatralny
 10. Al. Wyzwolenia 2
 11. Schronisko Harcówka
 12. Dworzec PKP Szczawienko
 13. Rondo Solidarności

Brifing prasowy w sprawie bezpłatnych hotspotów wi-fi.Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Brifing prasowy w sprawie bezpłatnych hotspotów wi-fi.Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także