Wałbrzych. Trzech pijanych rowerzystów w jednym dniu

11 czerwca 2024 09:42. fot. użyczone Policja Wałbrzych

Tematy: 


Wałbrzyska policja tylko wczoraj zatrzymała trzech rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników rowerów, aby nie wsiadali na nie na tzw. podwójnym gazie, gdyż może to się zakończyć poważnym w skutkach wypadkiem.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli w Czarnym Borze. 30-latek minimalnie przekroczył normę 0,2 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie tysiąca złotych i do czasu wytrzeźwienia nie mógł kontynuować jazdy.

Przed godziną 21:00 w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu na ul. Wrocławskiej na Piaskowej Górze wpadło natomiast dwóch innych rowerzystów. Jeden z nich – 28-latek – znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał 1,11 promila tej substancji. Drugi natomiast – 37-latek – jechał jednośladem w stanie po użyciu alkoholu. Urządzenie wskazało, że miał 0,33 promila alkoholu w organizmie. Młodszy z wałbrzyszan ukarany został grzywną w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Podróż obu mężczyzn na jednośladach w momencie kontroli się zakończyła – mówi kom. Marcin Świeży.

REKLAMA

Policjanci przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości funkcjonariusze mogą wystawić mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych. W przypadku skierowania wniosku do sądu, ten może zastosować karę aresztu, zakaz kierowania jednośladami, a także wysoką grzywnę.

Pamiętajmy również, że jako rowerzyści jesteśmy niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każdy – nawet niegroźnie wyglądający wypadek – może zakończyć się poważnym kalectwem, a nawet śmiercią – dodaje rzecznik policji.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 czerwca 2024 09:42

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

`