Dodano: 22 stycznia 2024 11:04

Wałbrzych. To oni podpalili rolkę papieru w galerii handlowej. Policja zatrzymała dwóch 14-latków

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu, przy współpracy z policjantami z wałbrzyskiej komendy, zatrzymali dwóch 14-latków, którzy w sobotni wieczór doprowadzili do niewielkiego pożaru w kabinie jednej z toalet w galerii handlowej znajdującej się w dzielnicy Sobięcin – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Przypomnijmy, w sobotę z galerii ewakuowano ponad tysiąc osób.

Alarm w galerii przy ulicy 1 Maja włączył się w sobotę po godzinie siedemnastej. To wówczas do strażaków i policji trafiło zgłoszenie o kłębach dymu w jednej z toalet. Pożar udało się szybko zlokalizować i ugasić.

W toku wykonanych czynności na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu oraz wałbrzyskiej komendy szybko ustalili, że to dwóch nastolatków wznieciło ogień, podpalając papier toaletowy w jednej z kabin na pierwszym piętrze obiektu handlowego. 14-latkowie zostali zatrzymani już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia. Noc spędzili w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy – informuje policja.

REKLAMA

W niedzielę doprowadzono nieletnich do sądu rodzinnego. Odpowiedzą za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia w postaci pożaru, który mógł zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

– Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego – podkreśla policja.

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Fot. A.pisarska / Dziennik Walbrzych

Fot. A.pisarska / Dziennik Walbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także