Wałbrzych to miasto dla seniorów – mówią młodzi ludzie z Młodzieżowej Rady Miasta

15 grudnia 2022 14:42.

Tematy: 


W Wałbrzychu powołano Młodzieżową Radę Miejską. Jej dziesięcioro członków, wybranych spośród wszystkich uczniów szkól ponadpodstawowych i dwóch uczelni wyższych doradzać ma prezydentowi i urzędnikom w sprawach dotyczących młodzieży.

Chcemy ich uczyć tego, co leży u podstaw demokracji i samorządności — tak o idei powołania Młodzieżowej Rady Miasta mówi Edward Szewczak, rzecznik wałbrzyskiego Urzędu Miasta. Podkreśla, że młodzi ludzie mają być organem doradzającym prezydentowi i dużej, mówić ogólnie, radzie miasta.

Chcemy, aby ci liderzy szkolni brali udział w planowaniu, w zarządzaniu miastem, aby wskazywali nam, radnym miejskim, panu prezydentowi w których momentach współpracy na linii osoby dorosłe – młodzież są błędy, albo gdzie można pewne rzeczy usprawnić, albo zrobić jeszcze lepiej. – wyjaśnia Edward Szewczak, rzecznik wałbrzyskiego Urzędu Miasta.

REKLAMA

A zdaniem młodzieży do zrobienia jest bardzo dużo. Wałbrzych to miasto dla seniorów – mówią młodzi radni, wysuwając cały szereg argumentów i pomysłów na to, jak uczynić miasto przyjazne młodzieży.

To życie studenckie u nas jest na wymarciu — powiedziała naszemu reporterowi jedna z nowo powołanych radnych – Niestety, ale to jest prawda. Tutaj właśnie jest problem, bo to jest taka kontrowersyjna sprawa. Wałbrzych jest przyjazny dla osób starszych. Tutaj jest blisko Szczawno-Zdrój, to sanktuarium… a młodzież przecież też jest tutaj ważna, bo przecież chodzi o to, żebyśmy tutaj zostawali, żeby to było dla nas też, nie tylko dla starszych osób.

Młodzieżowa Rada Miejska jest organem doradczym, nie ma bezpośredniego wpływu na to, jakie decyzje i inwestycje będą realizowane przez urzędników.

Jej przewodniczącą została Jagoda Wawrowska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 grudnia 2022 14:42
`