Wałbrzych. Szykuje się rewolucja komunikacyjna

3 sierpnia 2022 11:48. Autobus na przystanku przy placu Solidarmości. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Czy Wałbrzych czeka rewolucja komunikacyjna? Na takie pytanie starają się odpowiedzieć pracownicy wałbrzyskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, pracując nad nową siatką połączeń autobusowych, jaka będzie obowiązywała w mieście po otwarciu nowo budowanej zachodniej obwodnicy Wałbrzycha.

Otwarcie zachodniej obwodnicy gruntownie zmieni schemat funkcjonowania wałbrzyskiej komunikacji autobusowej. Na kilka tygodni przed otwarciem średnicówki analizowane są możliwe potoki pasażerów – już dziś wiadomo, że niektóre linie będą musiały być zlikwidowane:

Po prostu niektóre linie mogą być wręcz puste, bez albo z bardzo małą liczbą pasażerów, i trudno, żeby wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha utrzymywali autobus czy linię tylko po to, żeby kilka osób jechało w określonych godzinach tą linią. Po prostu na to nas nie stać– wyjaśnia prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, zapowiadając jednocześnie uruchomienie nowej linii ekspresowej, jaka połączy bezpośrednio Podzamcze ze Śródmieściem Wałbrzycha. Przejazd nią ma być skrócony z ponad 30 do niecałych dziesięciu minut. Przeorganizowana ma być też siatka innych połączeń

REKLAMA

– To znaczy, że są tam duże grupy mieszkańców, , którym możemy zapewnić lepsze funkcjonowanie komunikacji, możemy ich przekonać do tego, żeby zostawili samochody w domu i skorzystali z autobusu – dodaje prezydent Szełemej.

Już za kilka tygodni Wałbrzych ogłosić ma przetarg na obsługę komunikacji zbiorowej. Umowa e Śląskim Konsorcjum komunikacyjnym, realizującym dziś przewozy w Wałbrzychu kończy się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 sierpnia 2022 11:48
`