Wałbrzych szuka nowego (starego?) operatora komunikacji miejskiej. Czy czeka nas drastyczna podwyżka cen?

4 stycznia 2024 09:00. Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej zapowiada zmiany i rewolucję w komunikacji miejskiej. Czy to oznacza koniec z kłopotami z jakimi zmagają się mieszkańcy? Czy autobusy będą przyjeżdżać na czas?

Miasto ogłosiło przetarg, który ma zrewolucjonizować komunikację miejską i rozwiązać problemy komunikacyjne. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Urzędu Miejskiego, urzędnicy chcą wybrać nowego operatora na okres aż ośmiu lat. Operator będzie musiał zmierzyć się z nie lada wyzwaniami. Przed nim nie tylko obowiązek zapewnienia kilkudziesięciu sztuk nowoczesnego taboru autobusowego. To także konieczność zmierzenia się z pomysłem wałbrzyskich urzędników czyli autobusy wodorowe, które są kilkukrotnie droższe w eksploatacji niż pojazdy używane dziś w Wałbrzychu. Czy czeka nas drastyczna podwyżka cen?

– (…) Już jesienią bieżącego roku na drogi naszego miasta wyjadą całkiem nowe i komfortowe autobusy miejskie. Warto przypomnieć, że 20 sztuk to będą autobusy elektryczne zasilanymi wodorem, które miasto zakupiło dzięki finansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałe autobusy, wszystkie nowe dostarczy firma, która wygra przetarg. Na oferty od potencjalnych przewoźników czekamy do 6 lutego – napisał w mediach społecznościowych prezydent Szełemej .

REKLAMA

Przez ostatnich 10 lat usługę transportu publicznego w Wałbrzychu zapewniało Śląskie Konsorcjum Autobusowe. Sposób i jakość świadczonych przez firmę usług budził sporo kontrowersji wśród mieszkańców. Nasza, ale i inne lokalne redakcje dość często opisywały nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej w Wałbrzychu. Najczęściej powtarzające się zarzuty to aroganckie zachowanie kierowców, nietrzymanie się rozkładu jazdy, chaotyczna, często wręcz brawurowa jazda kierowców czy nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zrzut ekranu źródło Facebook Roman Szełemej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 stycznia 2024 09:00
`