Dodano: 8 lipca 2021 09:31

Wałbrzych. Szpital dramatycznie poszukuje lekarzy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Wałbrzyski szpital dramatycznie poszukuje lekarzy. Oferuje dobre warunki pracy, godziwą zapłatę a nawet mieszkania. Mimo to chętnych brak, chociaż oferty pracy rozsyłane są po całej Polsce. „– Póki co obsada zapewniona jest na wszystkich oddziałach, ale to bardzo krucha stabilizacja” – mówią pracownicy szpitala. O tym jak trudno znaleźć lekarzy do pracy w szpitalu, z Sylwią Grzondziel ze Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu rozmawiał nasz reporter Jacek Zych

Lekarze mają dość dużo możliwości. Korzystają oczywiście tam, gdzie wynagrodzenie jest najlepsze, dyżurują w wielu miejscach. Z tego wynika też to, że nie mogą dyżurować tak często, jak byśmy chceli, u nas. 

Pomimo starań i ogłaszania się niemal w całej Polsce chętnych do pracy w Wałbrzychu brak. Szpital kusi wysokimi zarobkami, dobrymi warunkami pracy a nawet nowymi mieszkaniami. Chętnych jednak brak, a sytuacja w szpitalu robi się coraz poważniejsza.

REKLAMA

Szukamy lekarzy chirurgów, lekarzy anestezjologów, internistów do oddziału wewnętrznego, a także potrzebujemy lekarzy do dyżurów w szpitalnym oddziale ratunkowym. Faktycznie może być tak, że ta praca zostanie w pewnym momencie zagrożona. gdyby któryś z lekarzy się rozchorował lub jakieś inne wypadki losowe wydarzyłyby się. 

Szpital ogłoszenia o pracy dla lekarzy publikuje w całej Polsce. Jak przyznaje Sylwia Grzondziel zgłaszalność z ogłoszeń, nawet ogólnopolskich, jest znikoma. Najczęściej zgłaszają się młodzi lekarze, których sytuacja życiowa pozwala na to, żeby przeprowadzić się do Wałbrzycha na przykład z Mazur i pracować tutaj.

W porównaniu z latami ubiegłymi w wałbrzyskim szpitalu poprawiła się za to sytuacja ze średnim personelem medycznym. Pielęgniarki są wciąż poszukiwane, jednak tu chętnych do pracy jest o wiele więcej niż w przypadku lekarzy. Co rok na wałbrzyski rynek pracy trafia kilkudziesięciu absolwentów wydziału pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu.

Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Operacja onkoplastyczna w szpitalu Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. 28.09.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Operacja onkoplastyczna w szpitalu Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot.arch.  Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Operacja onkoplastyczna w szpitalu Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot.arch.  Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także