Dodano: 8 grudnia 2023 12:34

Wałbrzych. Szlachetna Paczka szuka darczyńców! Kilkanaście rodzin wciąż czeka na pomoc

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Blisko pięćdziesiąt rodzin znalazło się w bazie potrzebujących Szlachetnej Paczki w Wałbrzychu. Kilkanaście z nich wciąż czeka na swoich darczyńców. Czasu pozostało już niewiele, bo Weekend Cudów, czyli moment, kiedy paczki trafią do potrzebujących już za tydzień.

Rodziny, które potrzebują pomocy i są w bazie Szlachetnej Paczki zostały wcześniej sprawdzone przez wolontariuszy akcji. Teraz czekają na pomoc.

W tym roku mamy 48 zgłoszonych i zweryfikowanych rodzin. Zdecydowanie więcej niż w latach minionych – przyznaje koordynator Szlachetnej Paczki w Wałbrzychu, Sylwia Łosobik.

REKLAMA

Czternaście rodzin wciąż czeka na darczyńców. Warto wejść na stronę szlachetnapaczka.pl i sprawdzić, jakie są ich potrzeby i zastanowić się nad ewentualną pomocą. Co ważne, pomagać można grupowo. Paczkę może przygotować szkoła, firma czy po prostu grupa znajomych. Po wybraniu konkretnej rodziny, której chce się pomóc, wolontariusze skontaktują się z darczyńcą. Na tych wolontariusze czekają do końca przyszłego tygodnia. Potrzeby są bardzo różne.

–  To są bardzo różne potrzeby. Często to są sprzęty gospodarstwa domowego, często lodówka, pralka, ale także żywność, odzież. To często rodziny, które nie mają środków, aby spełnić swoje podstawowe potrzeby – przyznaje koordynatorka.

Co ważne, jeżeli ktoś nie może przygotować pełnej paczki, a może podzielić się żywnością długoterminową, środkami czystości czy innymi rzeczami powinien skontaktować się z wolontariuszami Szlachetnej Paczki – najlepiej pisać na adres – zosia5503@wp.pl.

fot. materiały prasowe / Beata Zawrzel

fot. materiały prasowe / Beata Zawrzel

fot. materiały prasowe / Beata Zawrzel

fot. materiały prasowe / Beata Zawrzel

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także