Dodano: 3 października 2023 11:14
Wałbrzych. Studenci Akademii Nauk Stosowanych rozpoczęli rok akademicki
Tematy: akademia nauk stosowanych as rozpoczęcie roku akademickiego
Ponad 1000 studentów rozpoczęło w wałbrzyskiej Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa rok akademicki. W poniedziałek 2 października wykład inauguracyjny wygłosił rektor wałbrzyskiej uczelni profesor Piotr Wisznowski.
W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, największą popularnością tradycyjnie cieszą się takie kierunki jak pielęgniarstwo i grafika użytkowa z reklamą i technika dentystyczna. Jednak nie wszystkie planowane kierunki udało się otworzyć.
– To, co nas zaskoczyło to brak wymaganej liczby chętnych na kierunek pięcioletni na pedagogikę szkolno i wczesnoszkolną. Szczególnie, że o brakach zawsze mówili w Wałbrzychu i w Aglomeracji Wałbrzyskiej prezydent Szełemej i wiceprezydent Bielawska. Dziwi nas, że młodzi ludzie nie chcą podejmować tych studiów – powiedziała prorektor wałbrzyskiej uczelni Małgorzata Babińska.
Zapytałem studentów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z wałbrzyską uczelnią o to, dlaczego zdecydowali się na naukę właśnie w Wałbrzychu i jakie kierunki wybrali:
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– Ja jestem na logistyce / Ja zarządzanie / Techniki dentystyczne / Filologia angielska / Architektura wnętrz. / NO po prostu blisko, to wygodnie i kierunek jest w porządku / Chciałem do Wrocławia, ale za drogo więc pomyślałem, że tutaj będzie taniej po prostu / Mi rodzina poleciła / Tutaj bardzo przyjemnie jest / Bo blisko, bo tutaj mieszakam, stwierdziłam, że to będzie najlepsza opcja / zastanawiałem się nad Wrocławiem, ale w końcu podjęłam decyzję, że tu będzie lepiej – to studenci pierwszych roczników wałbrzyskiej ANS AS.
W tym roku Akademia Nauk Stosowanych As obchodzi 25 lecie istnienia. Ćwierć wieku jubileuszu uświetni nowa hala widowiskowo-sportowa, jaka jest budowana na terenie uczelnianego kampusu. Znajdzie się w niej pełnowymiarowe widownia na 300 osób, boiska do siatkówki i koszykówki oraz centrum symulacji medycznych

Fot. facebook ANS AS

Fot. facebook ANS AS

Fot. facebook ANS AS

Fot. facebook ANS AS

Zobacz także
- Trzyletni chłopiec wezwał pomoc. Dzięki niemu jego mama otrzymała wsparcie na czas
- Do 2026 roku z dolnośląskich lasów zniknie większość szlabanów
- Od 35 lat Dajemy Moc! Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu świętuje jubileusz innowacyjnej pomocy społecznej
- Wałbrzych po wyborach. Polityczne komentarze i walka o frekwencję przed drugą turą
- Dolny Śląsk. Dwa groźne wypadki z udziałem młodych kierowców. Jedna osoba nie żyje
- Podzamcze. O krok od tragedii
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Wyburzono spory kwartał w Śródmieściu. W środku miasta powstał wielki, pusty plac
Karol Nawrocki w Wałbrzychu. Było o CPK i Górniku Wałbrzych
Czeskie media piszą o scenach, jak z filmu. Obława na granicy z Czechami
Przetarg napisany pod konkretną ofertę? Śledczy o sprawie dotyczącej wałbrzyskiej spółki komunalnej
Wałbrzych. Auto wjechało w płot. Kierowca uciekł