Dodano: 3 października 2023 11:14

Wałbrzych. Studenci Akademii Nauk Stosowanych rozpoczęli rok akademicki

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Ponad 1000 studentów rozpoczęło w wałbrzyskiej Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa rok akademicki. W poniedziałek 2 października wykład inauguracyjny wygłosił rektor wałbrzyskiej uczelni profesor Piotr Wisznowski.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, największą popularnością tradycyjnie cieszą się takie kierunki jak   pielęgniarstwo i grafika użytkowa z reklamą i technika dentystyczna. Jednak nie wszystkie planowane kierunki udało się otworzyć.

– To, co nas zaskoczyło to brak wymaganej liczby chętnych na kierunek pięcioletni na pedagogikę szkolno i wczesnoszkolną. Szczególnie, że o brakach zawsze mówili w Wałbrzychu i w Aglomeracji Wałbrzyskiej prezydent Szełemej i wiceprezydent Bielawska. Dziwi nas, że młodzi ludzie nie chcą podejmować tych studiów – powiedziała prorektor wałbrzyskiej uczelni Małgorzata Babińska.

REKLAMA

Zapytałem studentów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z wałbrzyską uczelnią o to, dlaczego zdecydowali się na naukę właśnie w Wałbrzychu i jakie kierunki wybrali:

– Ja jestem na logistyce / Ja zarządzanie / Techniki dentystyczne / Filologia angielska / Architektura wnętrz. / NO po prostu blisko, to wygodnie i kierunek jest w porządku / Chciałem do Wrocławia, ale za drogo więc pomyślałem, że tutaj będzie taniej po prostu / Mi rodzina poleciła / Tutaj bardzo przyjemnie jest / Bo blisko, bo tutaj mieszakam, stwierdziłam, że to będzie najlepsza opcja / zastanawiałem się nad Wrocławiem, ale w końcu podjęłam decyzję, że tu będzie lepiej – to studenci pierwszych roczników wałbrzyskiej ANS AS.

W tym roku Akademia Nauk Stosowanych As obchodzi 25 lecie istnienia. Ćwierć wieku jubileuszu uświetni nowa hala widowiskowo-sportowa, jaka jest budowana na terenie uczelnianego kampusu. Znajdzie się w niej pełnowymiarowe widownia na 300 osób, boiska do siatkówki i koszykówki oraz centrum symulacji medycznych

Fot. facebook ANS AS

Fot. facebook ANS AS

Fot. facebook ANS AS

Fot. facebook ANS AS

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także