Wałbrzych. Straż miejska zrywała plakaty wyborcze? O sytuacji donosi wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

27 czerwca 2020 20:53. fot. ilustracyjna / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Policja zatrzymała w Wałbrzychu dwóch strażników miejskich. Nieumundurowani strażnicy zrywali plakaty i banery – informuje na twitterze Maciej Wąsik. Tweet opisujący sytuację z Wałbrzycha pojawił się około godziny dwudziestej. Maciej Wąsik dodaje, że w nieoznakowanym pojeździe znaleziono około trzydziestu zerwanych banerów. Strażnicy miejscy mieli zeznać, że banery zrywali na polecenie przełożonych.

Ze względu na trwającą ciszę wyborczą nie możemy poinformować o tym, banery, którego z kandydatów zostały zniszczone, zdaniem wiceministra. Możemy jednak powiedzieć, że sytuacja w ocenie Macieja Wąsika dotyczyła tylko jednego z kandydatów.  Pod tweetem wiceszefa Ministerstwa Sprawa Wewnętrznych i Administracji ruszyła lawina komentarzy.

Straż Miejska w Wałbrzychu podlega pod wałbrzyski magistrat. W mieście przy okazji każdych wyborów usuwane są materiały wyborcze pojawiające się w niedozwolonych miejscach, na miejskiej infrastrukturze – przekonuje magistrat.

REKLAMA

Infrastruktura miejska jest w całości wolna od reklam. Straż miejska jest zobligowana do ściągania jakichkolwiek reklam umieszczanych na infrastrukturze miejskiej – wyjaśnia Edward Szewczak, rzecznik prasowy wałbrzyskiego magistratu.

Z miejsc, w których plakaty nie powinny się pojawiać zdejmowane są w Wałbrzychu plakaty wszystkich komitetów wyborczych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 czerwca 2020 20:53
`