Wałbrzych straci ponad 34 mln złotych? Część samorządowców krytykuje „Polski Ład”

4 sierpnia 2021 13:12. Urząd Miejski w Wałbrzychu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ponad 34 miliony złotych ma stracić Wałbrzych na programie „Polski Ład”. Specjalny licznik w internecie, który wskazuje taką kwotę uruchomił niedawno Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich. Dziś w Warszawie założenia sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości krytykowała część samorządowców.

„Polski Rozkład” – pod takim hasłem w Warszawie spotkała się grupa samorządowców i przedstawiciele Związku Miast Polskich i Unii Metropolii Polskich, i innych organizacji samorządowych.

Zdaniem części samorządu „Polski Ład” to kolejny krok do centralizacji państwa, ale także pomysł na to, jak faworyzować samorządy związane z partią rządzącą.

REKLAMA

Wszyscy samorządowcy są przerażeni tym co proponuje dzisiaj rząd. Powiedzmy sobie szczerze, ten tak zwany „Polski Ład” to jedno wielkie oszustwo – mówił w czasie specjalnej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Dostępny w internecie licznik natwojkoszt.pl opiera się na średnim ubytku podatku PIT. Jak informuje serwis money.pl dochody samorządów w pierwszym roku funkcjonowania nowych przepisów mają spać o blisko 14 miliardów złotych. W ciągu dziesięciu najbliższych 10 lat – o 145 miliardów złotych.

Wałbrzych ma stracić ponad 34 miliony złotych, Świdnica blisko 18 mln, Szczawno-Zdrój około 2,3 mln złotych, Świebodzice blisko 7 mln złotych.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 sierpnia 2021 13:12
`