Dodano: 9 marca 2022 17:49

Wałbrzych. Sto miejsc w Hali Wałbrzyskich Mistrzów dla uchodźców. To łóżka przygotowane na polecenie wojewody

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hala Wałbrzyskich Mistrzów przy ulicy Wysockiego w Wałbrzychu przekształcona została w punkt pomocy uchodźcom, z tego powodu zaplanowany na weekend turniej półfinałowy o awans do I Ligi Siatkówki Kobiet nie odbędzie się w Wałbrzychu – informuje klub MKS Chełmiec Wodociągi. Jak ustalili reporterzy Dziennika Wałbrzych, w hali przygotowano miejsca noclegowe dla stu osób.

Zaplanowany na weekend turniej w trybie awaryjnym przeniesiony został do Legionowa. To tam zawody rozegrane zostaną od jedenastego do trzynastego marca.

W samej Hali Wałbrzyskich Mistrzów stanęły już łóżka polowe dla uchodźców z Ukrainy. W sumie przygotowano sto miejsc.

REKLAMA

To punkt przygotowany na zlecenie wojewody dolnośląskiego. Jak wynika z naszych informacji, w sumie w Wałbrzychu na polecenie wojewody ma powstać ponad siedemset miejsc noclegowych dla uchodźców.

Nie są to jednak miejsca dostępne dla tych uchodźców, którzy do Wałbrzycha przyjeżdżają własnym transportem czy są przywożeni przez mieszkańców miasta, czy działające w regionie fundacje.

Z porannej konferencji prasowej wojewody dolnośląskiego wynika, że przygotowane miejsca będą wykorzystywane przy rozlokowywaniu uchodźców znajdujących się we Wrocławiu czy nawet osób, które w tej chwili znajdują się na Lubelszczyźnie czy Podkarpaciu. Służby rozważają taką relokację w związku z przygotowaniami na kolejną falę uchodźców z Ukrainy.

Nie ma zatem możliwości, by prywatne osoby przywoziły tu uchodźców poszukujących schronienia i noclegu.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także