Dodano: 5 listopada 2019 14:40

Wałbrzych. Stacja krwiodawstwa nie zwraca już opłat za parkowanie. Przy centrum znów uruchomiono darmowy parking

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Kolejne zmiany dla krwiodawców odwiedzających Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. W ostatnich tygodniach stacja zwracała krwiodawcom opłaty za parkowanie na miejskich, płatnych parkingach. Ta opcja zastąpiła udostępniany wcześniej darmowy parking naprzeciwko centrum. Po konsultacjach z krwiodawcami wrócono do pierwotnego pomysłu.

Przypomnijmy, przy ulicy Czerwonego Krzyża obowiązuje zakaz parkowania. Wcześniej to tu krwiodawcy pozostawiali samochody, ale po rozpoczęciu budowy obwodnicy Wałbrzycha, jednokierunkowa stała się dwukierunkową i wprowadzono zakaz.

Szybko pojawił się problem parkowania. Po konsultacjach zdecydowano o wynajęciu placu naprzeciwko centrum należącego do pobliskiego szpitala. Przez kilka tygodni to tam dawcy mogli pozostawiać samochody.

REKLAMA

Miesiąc temu tymczasowy parking został zamknięty. Centrum zdecydowało się na inne rozwiązanie. Dawcy mieli otrzymywać zwrot opłaty za parkowanie na dowolnym, płatnym parkingu. Zwracane były koszty parkowania do trzech godzin, w dniu, w którym dana osoba oddawała krew.

Po miesiącu testowania tego rozwiązania centrum wróciło do pierwotnego pomysłu i ponownie wynajęło plac od szpitala. Krwiodawcy mogą zostawiać samochody na tymczasowym parkingu w godzinach od szóstej trzydzieści do czternastej trzydzieści. Parkowanie w tym miejscu jest darmowe.

Parking przy RCKiK w Wałbrzychu fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Parking przy RCKiK w Wałbrzychu fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Parking przy RCKiK w Wałbrzychu fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także