Dodano: 31 sierpnia 2020 08:03

Wałbrzych. Sprawniej w Biurze Komunikacji. W środy biuro ma działać tylko cztery godziny

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Kolejki i problemy pojawiły się przed Biurem Komunikacji w styczniu, gdy zmieniły się przepisy i w urzędzie pojawili się petenci, chcący załatwić zaległe sprawy – przekonują miejscy urzędnicy. Do urzędu zaczęły napływać skargi na pracę biura. Podjęto wówczas decyzję o zatrudnieniu czterech dodatkowych osób. Dziś czas na kolejne zmiany.

Są to zmiany, które mają usprawnić komunikację i usprawnić obsługę w Biurze Komunikacji – przekonuje wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska.

Pierwszym krokiem miasta do rozwiązania problemów było zatrudnienie czterech dodatkowych osób do obsługi. Obecnie miasto przygotowało dodatkowe pomieszczenie do obsługi przedsiębiorców. To właśnie biznesowi petenci, którzy przy jednorazowej wizycie załatwiali więcej niż jedną sprawę blokowali dość często kolejkę. Trzecia zmiana, która będzie obowiązywać już od września, to skrócenie czasu pracy urzędników w środę do czterech godzin. Przez kolejne cztery godziny pracownicy będą szkolić i poznawać nowe przepisy, aby szybciej obsługiwać mieszkańców.

REKLAMA

Jak przekonują urzędnicy, sami możemy zadbać także o to, by usprawnić obsługę w Biurze Komunikacji.

Jeżeli chodzi na przykład o zgłoszenie zbycia, nabycia pojazdu, czyli to novum, które weszło od stycznia, to zachęcamy naszych klientów, żeby robili to przez e-puap, czyli zgłaszali elektronicznie. Również można zostawić takie zawiadomienie w Biurze Obsługi Klienta – mówi Elżbieta Marciniak, kierownik Biura Komunikacji.

Obecnie w biurze od rana wydawane są bilety w systemie kolejkowym. Urzędnicy przekonują jednak, że biletów wystarcza, a część nawet zostaje, zatem jeżeli ktoś w ciągu dnia przyjdzie, to powinien załatwić swoją sprawę.

Bez wątpienia pracę usprawniła oddzielna obsługa przedsiębiorców, przekonuje kierownik biura.

Leasingi, które mają po pięć – sześć aut, nie blokują już kolejki klientom, tylko są załatwiani w oddzielnym pomieszczeniu – dodaje Marciniak

Dziennie Biuro Komunikacji załatwia ponad spraw. To najbardziej oblegane biuro w strukturach urzędu.

Zmiany w Biurze Komunikacji wałbrzyskiego Urzędu Miejskiego fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zmiany w Biurze Komunikacji wałbrzyskiego Urzędu Miejskiego fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Urząd Miejski w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także