Dodano: 16 maja 2024 10:23

Wałbrzych. Pod wpływem leków psychotropowych spowodował kolizję. Grożą mu 3 lata więzienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


O dużych problemach może mówić mieszkaniec powiatu świdnickiego, który wczoraj wieczorem doprowadził do kolizji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego z Al. Podwale. 32-letni kierujący nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył innego pojazdu. Nikomu nic się nie stało. Sprawca był trzeźwy, policjanci przeprowadzili dodatkowe badanie na zawartość narkotyków.

Podczas czynności policjanci „drogówki” ustalili, że sprawca w momencie zdarzenia był trzeźwy, ale mógł kierować samochodem pod wpływem niedozwolonych środków. Tester wykazał stężenie leków psychotropowych w jego organizmie. Dla potwierdzenia tego faktu funkcjonariusze zlecili w placówce medycznej wykonanie badania krwi kierującego – mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

Badanie potwierdziło, że mieszkaniec powiatu świdnickiego znajdował się pod wpływem środków odurzających. Może mu za to grozić do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz wpłata na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 000 do 60 000 zł.

REKLAMA

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz także