Wałbrzych spowity smogiem. Według danych ESA, w kilku miejscach bardzo zła jakość powietrza

3 stycznia 2023 21:02.

Czujniki Edukacyjnej Sieci Antysmogowej wskazują w Wałbrzychu w kilku miejscach bardzo złą jakość powietrza i informują o negatywnym wpływie na zdrowie. To najgorszy wskaźnik w skali. Tak jest między innymi na czujnikach zamontowanych przy ulicach 11 listopada, Alei Wyzwolenia, Karkonoskiej czy Piętnastolecia. W innych częściach Wałbrzycha też nie jest dobrze.

Odczyty z czujnika umieszczonego na Psim Polu na Nowym Mieście sugerują by unikać przebywania na wolnym powietrzu. Podobnie jak czujnik na Starym Zdroju. Czujnik przy 1 Maja mówi o bardzo złej jakości powietrza.

Na zadowalającą jakość powietrza wskazują czujniki na Podzamczu i Rusinowej.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to specjalny program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Czujniki umieszczane są głównie na szkołach.

W ostatnich dniach mamy w Wałbrzychu ocieplenie. Wieczorami temperatura spada jednak w okolice zera.

Wskazania, na których oparliśmy tekst odczytane zostały o godzinie 21.oo.

Dodano: 3 stycznia 2023 21:02
 • Zaria pisze:

  No cóż; Podgórze;kto tam mieszka?czym palą? polecam tą okolicą szczególnej uwadze Straży Miejskiej.

 • Radek pisze:

  Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `