Dodano: 12 lutego 2024 17:19

Wałbrzych. Specjalne warsztaty dla przewlekle chorych i ich bliskich. Zapisy trwają

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na specjalne warsztaty dla osób przewlekle chorych, głównie chorych na nowotwory i ich bliskich zaprasza Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Spotkania będą oparte o Terapię Simontonowską, przygotowaną specjalnie z myślą o takich osobach. Zapisy wystartowały, a pierwsze spotkanie zaplanowano 28 lutego.

Warsztaty potrwają dziesięć tygodni. Zaplanowano spotkania z chorymi, ale także z ich bliskimi, przyjaciółmi. Trzygodzinne spotkania zaplanowano raz w tygodniu. Każde dotyczyć będzie innego zagadnienia.

Skupiamy się z uczestnikami na tym, co dawało im radość przed chorobą i szukamy tych czynności witalnych, o których zapominamy w kryzysie, i na nowo je praktykujemy. Spotykamy się również z fizjoterapeutą czy dietetykiem. Mamy także bardzo ciekawe zajęcia, które nazywają się joga śmiechy, bo jak się okazuje, śmiech ma ogromne znaczenie w poradzeniu sobie z chorobą – mówi Magda Tumasz, terapeutka prowadząca zajęcia.

REKLAMA

To nie pierwsze takie zajęcia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. W ciągu dwóch lat z podobnych warsztatów skorzystało już blisko dziewięćdziesiąt osób.

Zawsze myślałam, że przecież pomogę sobie sama w takich problemach. Bardzo szybko przekonałam się, że pomoc, czy to psychologów, czy terapeutów, jak tutaj, naprawdę poprawia sposób myślenia o chorobie, o problemach, o opiekowaniu się osobą obłożnie chorą – mówi pani Maria, uczestniczka warsztatów.

W spotkaniach może wziąć udział każdy, kto doświadcza choroby przewlekłej, w tym onkologicznej. Każdy, kto ma problemy w poradzeniu sobie z diagnozą. Uczestnicy mogą być na każdym etapie swojego leczenia. Nie ma znaczenia także wiek. Warto się pospieszyć, liczba miejsc jest ograniczona.

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także