Wałbrzych. Skatepark dla dzieci powstanie na Podzamczu. Obok niewielki park

20 października 2021 12:17. Dzieci w skateparku w Głuszycy. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Skatepark ze specjalnymi przeszkodami i niewielki park mają powstać w okolicach ulicy Blankowej. Dziś to po prostu zarośnięty teren. To tu mają pojawić się urządzenia do ewolucji na deskach czy rolkach, parkowe alejki i ławeczki. To dwie ze zwycięskich propozycji w ramach tegorocznego Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego.

Realizacja obu projektów pochłonie blisko półtora miliona złotych. Projekt skateparku uzyskał 587 głosów, projekt budowy parku – 573.

Skatepark dla Podzamcza. Zielono. Ładnie. Przyjemnie. Do tego flowpark, czyli rzeczy do ćwiczenia z własnym obciążeniem ciała, coś podobnego pojawiło się na Piaskowej Górze. To coraz bardziej popularne, coraz więcej młodych ludzi chce to ćwiczyć – przyznaje Rafał Glapiński, jeden ze współautorów projektu.

REKLAMA

Autorzy projektu liczą jedynie, że ze względu na rosnące ceny w sektorze budowlanym ich koncepcja nie będzie musiała być ograniczona.

Nowe miejsce relaksu ma powstać pomiędzy ulicami Blankową i Basztową.

Ludzie z Podzamcza mówią, że to teren, na który wszyscy wychodzą z psami na spacer. Mogą to robić jednak kilkaset dalej. Tu będzie ładnie i przyjemnie. Skatepark ma być osłonięty drzewami i zielenią – dodaje Glapiński.

Skatepark i park mają być bezpiecznym miejscem, w którym rodzice będą mogli bez obaw zostawić swoje dzieci, przekonują inicjatorzy projektów.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 października 2021 12:17
`