Wałbrzych. Setki tancerzy na Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization

20 marca 2018 12:15. 8-10.04.2016 Wałbrzych. Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Półtora tysiąca tancerzy z całego kraju rywalizowało będzie w nadchodzący weekend w Krajowych MIstrzostwach International Dance Organization w Balet, Modern, Production, Mini Production. Już od wczesnych godzin porannych w piątek do późnego popołudnia oglądać będzie można popisy najlepszch polskich tancerzy – a trzeba zaznaczyć, że jest to jedna z najbardziej widowiskowych i malowniczych kategorii tanecznych.

W głównym turnieju wystąpi 880 zawodników, 530 dołączy w niedzielę w zorganizowany po raz pierwszy  I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego o puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Turniej organizowane w Wałbrzychu przez IDO cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród uczestników, jak i widzów i kibiców. Taniec, który popularyzowany dodatkowo przez nadawane od lat telewizyjne talent-show przyciąga do hali Aqua Zdroju prawdziwe tłumy. W zeszłorocznych Europejskich Mistrzostwach w Hip-Hop i Electric Boogie wzięło udział łącznie 3500 uczestników z całej Europy. Szacuje się, że w ciągu trwającej ok. 4 dni imprezy zostawili oni w Wałbrzychu prawie 4 miliony złotych. Było to największe wydarzenie sportowe w historii miasta.

REKLAMA

Główny organizator imprezy, prezes Polskiego Związku Freestyle Zbigniew Zasada nie ukrywa zadowolenia z obiektu, w którym odbywają się zawody:

Zapraszamy do udziału w imprezie – na wejście obowiązują całodniowe bilety w cenie 40 / 20 zł. Zdecydowanie najciekawiej zapowiadają się trwające ok. 3 godzin gale finałowe, podczas których na parkiecie oglądać można już tych wybranych, najlepszych tancerzy i grupy w poszczególnych kategoriach. Zaczynają się ok. godziny 18, warto więc warto wybrać się do Aqua Zdroju odpowiednio wcześniej.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 marca 2018 12:15
`