Dodano: 7 kwietnia 2023 11:13

Wałbrzych. Seniorka straciła 18 tysięcy złotych. Zatrzymano w tej sprawie 23-latka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Działania podjęte przez policjantów z Wałbrzycha doprowadziły do zatrzymania 23-letniego mężczyzny z Wrocławia w miniony wtorek na terenie tego miasta. Policjanci ustalili, że mężczyzna był sprawcą przestępstwa, w wyniku którego 79-letnia mieszkanka Wałbrzycha straciła ponad 18 tysięcy złotych. To kolejny podejrzany, który usłyszał zarzut oszustwa w ostatnim czasie.

Sprawa została zgłoszona przez 79-letnią kobietę, która została oszukana przez telefon. Osoba podająca się za pracownika poczty przekonywała seniorkę, że podano zły adres i nie może do niej dotrzeć przesyłka. Niedługo potem, osoba podająca się za policjanta zadzwoniła i twierdziła, że rzekomy telefon z poczty to oszustwo. Rozmówca kazała kobiecie przekazać wszystkie pieniądze do policyjnego depozytu, twierdząc, że są zagrożone.

Policjanci z Wałbrzycha przeprowadzili dochodzenie w sprawie i ustalili tożsamość osoby, która odebrała pieniądze od kobiety. Współpracując z policjantami z Wrocławia, udało się zatrzymać podejrzanego mężczyznę. Podejrzany został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie przyznał się do popełnionego czynu i złożył wyjaśnienia.

REKLAMA

Policja ostrzega przed oszustami, którzy często podają się za kurierów, policjantów, adwokatów, a nawet prokuratorów. W takich przypadkach nie należy przekazywać żadnych pieniędzy osobom nieznajomym. Tylko świadomość sposobu działania przestępców może uchronić nas przed utratą oszczędności.

Należy także pamiętać, że oszuści są bezwzględni, dlatego bardzo ważne jest, aby każdy podejrzany telefon natychmiast zgłosić pod numer alarmowy 112 i zastosować się do poleceń dyżurnego jednostki. Nie zostawiajmy starszych osób samych z tym problemem i informujmy ich o podobnych sytuacjach, o których wcześniej słyszeliśmy lub czytaliśmy.

Wałbrzych. Seniorka straciła 18 tysięcy złotych. Zatrzymano w tej sprawie 23-latka fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. Seniorka straciła 18 tysięcy złotych. Zatrzymano w tej sprawie 23-latka fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także