Dodano: 4 kwietnia 2023 14:09

Wałbrzych. Rodzinny dramat na Starym Zdroju. 34-latek znęcał się nad matką

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Kompletnie pijany mężczyzna złamał nogę swojej 69-letniej matki. Okazało się także, że 34-latek już wcześniej znęcał się nad kobietą psychicznie i fizyczne. Z ustaleń policji wynika, że kobieta była jego ofiarą od sierpnia 2021 roku. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

W minioną sobotę przed godziną 19:00 dyżurny drugiego komisariatu otrzymał informację o pobitej przez syna kobiecie. Do rodzinnego dramatu miało dojść w jednym z mieszkań przy ul. Armii Krajowej na Starym Zdroju. Na miejscu policjanci prewencji z tej samej jednostki szybko ustalili, że mieszkający na co dzień z kobietą 34-latek znajdując się w stanie kompletnego upojenia alkoholowego – 2,74 promila alkoholu – zaatakował 69-latkę. Obrażenia u kobiety były na tyle poważne, iż konieczna była jej wizyta w szpitalu, gdyż w wyniku aktu agresji dokonanego przez najbliższego członka swojej rodziny seniorka złamała nogę – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Policjanci ustalili, że nie był to jednorazowy incydent. Kobieta od sierpnia 2021 roku znosiła wyzwiska, groźby, szarpanie i bicie. 34-latek usłyszał już zarzuty – posiadania narkotyków, psychicznego i fizycznego znęcania się nad najbliższym członkiem rodziny i spowodowania u kobiety średniego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara więzienia do pięciu lat.

REKLAMA

W związku z tym zdarzeniem apelujemy, aby reagować na przemoc w rodzinie. Wyzwiska, groźby, bicie i krzywdzenie bliskich jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy taki przypadek powinien być zgłoszony na Policję albo do najbliższego ośrodka pomocy społecznej. Im szybciej zareagujemy, tym szybciej osoba odpowiedzialna za znęcanie się nad najbliższymi może trafić za kraty więzienia – apeluje wałbrzyska policja.

34-latek z Wałbrzycha znęcał się nad matką. Dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

34-latek z Wałbrzycha znęcał się nad matką. Dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także