Wałbrzych. Rak to nie wyrok. Specjalne warsztaty dla chorych i tych, którzy już wygrali z rakiem

3 marca 2023 07:14.

Tematy: 


Specjalne warsztaty dla osób, które walczą z nowotworem i dla tych, którzy już pokonali chorobę przygotowuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Pierwsze spotkanie zaplanowano ósmego marca w Centrum Aktywności Lokalnej. Warsztaty są bezpłatne. Organizatorzy czekają na zgłoszenia od chętnych.

„Myśl zdrowo” – pod takim hasłem mają spotykać się ci, którzy dopiero co usłyszeli diagnozę, ci, którzy są już w trakcie leczenia, jak i ci, którzy chorobę pokonali wiele lat temu.

Zdajemy sobie sprawę, że nowotwory to w tej chwili jedne z najczęściej spotykanych chorób. W tej chwili często traktowane są już jako choroby przewlekłe. Stąd też chcemy po części odczarować stwierdzenie, że, jak ktoś ma raka to ma wyrok – mówi Jadwiga Wąsik, pedagog Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

REKLAMA

Uczestnicy zajęć będą wymieniać się doświadczeniami, ale także mogą liczyć na wsparcie i informacje dotyczące tego, jak cieszyć się z życia, pomimo choroby.

Pierwsze spotkanie zaplanowano 8 marca o godzinie 10.oo w Centrum Aktywności Lokalnej. Wcześniej warto się jednak skontaktować z CAL, bo liczba miejsc jest ograniczona. Grupa ma być niewielka – do 12 osób. Cykl warsztatów obejmuje dziesięć spotkań.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 marca 2023 07:14
`