Wałbrzych. Puste magazyny żywności! Pilnie potrzebna pomoc dla uchodźców z Ukrainy

15 marca 2022 20:50. Zbiórkapomocowa dla Borysławia. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kończą się zapasy produktów spożywczych zebranych w ostatnich dwóch tygodniach w ramach pomocy dla Ukrainy. Potrzeby wciąż są jednak ogromne. Każdego dnia o pomoc do punktu przy ulicy Gdańskiej 10 w Wałbrzychu zgłaszają się dziesiątki osób.

Potrzebne są produkty z długim terminem ważności: konserwy, gotowe dania obiadowe w słoikach, pasztety, mleko, płatki, kasze, makarony, ryże, cukier, olej, zupki instant czy inne produkty, które długo zachowują ważność, a które łatwo przygotować.

Produkty zebrane w ostatnich dniach w Wałbrzychu trafiły już do potrzebujących, część miasto wysyła specjalnymi transportami na front na Ukrainie.

REKLAMA

Na pomoc w punkcie przy ulicy Gdańskiej 10 mogą liczyć ci uchodźcy, którzy wcześniej zarejestrują się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Kilińskiego 1. To głównie kobiety i dzieci. W ostatnich dniach większość osób, które przyjechała do Wałbrzycha w poszukiwaniu schronienia, to osoby, które doświadczyły już bombardowań na wschodzie Ukrainy. Potrzeby są ogromne.

Dary można zostawiać w urzędzie miejskim na Placu Magistrackim, w każdej szkole w Wałbrzychu oraz w specjalnych koszach w markecie Bi 1 na Piaskowej Górze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 marca 2022 20:50
`